Zmena cestovného poriadku (od 9.6.2024)

Od nedele 9. júna 2024 vstúpi do platnosti zmena cestovného poriadku. Zmena prináša predovšetkým zmeny v obsluhe Priemyselného a Strategického parku a niektoré drobné zmeny na ďalších linkách.

Linka 17

Trasa linky bude na oboch koncoch predĺžená. Väčšina spojov bude po novom začínať alebo končiť na zastávke Murániho. Priame spoje do Priemyselného parku sa tak stanú dostupnejšími pre cestujúcich zo sídliska Diely. Niektoré spoje budú aj naďalej vedené do/zo zastávky Kmeťova - sú to spoje, u ktorých z prevádzkových dôvodov (obehy vozidiel medzi linkami) trasu nebolo možné predĺžiť.

Zároveň bude zavedené premávanie vybraných spojov cez Strategický park. Pri jazde smerom z Klokočiny každý spoj prejde celým Priemyselným parkom a vybrané spoje ďalej budú pokračovať do Strategického parku. Pri jazde smerom na Klokočinu časť spojov pôjde po súčasnej trase a iná časť spojov bude začínať v Strategickom parku, a následne sa od zastávky Priemyselný park IV napojí na štandardnú trasu.

V súvislosti so zmenou trasou sa výraznejšie mení cestovný poriadok - niektoré spoje budú v smere z Klokočiny posunuté až o 8 minút skôr. Dôvodom je požiadavka na možnosť včasného príchodu na pracovisko v Strategickom parku. Pre cestujúcich, ktorí nemajú možnosť alebo potrebu cestovať skôr, ostane zachovaný spoj aj v pôvodnej časovej polohe.

Linka 18

Zriaďuje sa nový spoj v dňoch školského vyučovania o 13:32 zo zastávky Cintorín Mlynárce smer Železničná stanica. Tento spoj pôjde dve minúty pred doterajším spojom premávajúcim z Kyneku a pomôže tak lepšie rozložiť nápor študentov v úseku od zastávky Bolečkova.

Linka 22

Posúvajú sa časy spojov v pracovných dňoch v smere do Krškán. Namiesto odchodov o 4:30 a 12:26 budú spoje odchádzať z Mlynáriec už o 4:25 a 12:16. Zmeny majú súvis so zmenami na linke 23.

Linka 23

Posúvajú sa vybrané časy v pracovných dňoch v smere do Strategického parku. Namiesto odchodov o 4:57 a 13:01 budú spoje odchádzať od Idey už o 4:52 a 12:51. Zmeny sú zavedené na základe požiadavky na skorší príchod na pracoviská v Strategickom parku.

Ďalšie zmeny

Na linke 24 sa upravujú časy odchodov niektorých spojov v pracovných dňoch ráno. Kvôli zmene jazdnej doby budú spoje po 6. hodine odchádzať o max. 3 minúty skôr ako doteraz. Zmena je vykonaná kvôli lepšiemu prispôsobeniu dopravnej situácii.

Na linke 27 dochádza z prevádzkových dôvodov k posunu odchodu v pracovných dňoch od železničnej stanice z 6:35 na 6:36. Z ostatných zastávok spoja sa časy odchodov nemenia.

Zastávka Nitrianske strojárne sa presúva do novej polohy - do nového zastávkového zálivu (smer mesto) a nového obratiska (smer z mesta), ktoré boli vybudované na Dvorčianskej ulici. Pôvodné nástupištia tejto zastávky sa rušia.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.