V regionálnej doprave v NSK pribudli nové autobusy

ARRIVA predstavila 43 nových regionálnych autobusov pre linky v NSK

Dopravcovia Arriva Nitra a Arriva Nové Zámky v piatok 28. apríla 2023 predstavili na Autobusovej stanici v Nitre 43 nových autobusov IVECO Crossway 12M Line, ktoré budú nasadené na regionálne linky v Nitrianskom kraji. Nové autobusy budú zaradené na linky regionálnej dopravy v regiónoch Nitra, Zlaté Moravce, Topoľčany, Nové
Zámky, Levice, Šaľa, Štúrovo a Komárno.

Nové autobusy spĺňajú emisnú normu EURO 6-E, sú vybavené elektronickými transparentami, vnútornými LCD panelmi, klimatizáciou, a ako prvé v NSK sú vybavené kamerovým systémom. Taktiež nechýba bezdrôtové pripojenie na internet cez WiFi a USB porty na nabíjanie mobilných zariadení. Pre väčšiu bezpečnosť vodičov majú autobusy kabínu celopresklenú. 

„Záleží nám na tom, aby sme v Nitrianskom kraji mali kvalitnú regionálnu autobusovú dopravu s modernými,
pohodlnými a bezpečnými autobusmi, ktoré navyše šetria životné prostredie. Zároveň však chceme, aby ju mohol
využívať naozaj každý. Preto sme schválili novú tarifu, ktorá za osobitné cestovné vo výške 30 centov umožní
cestovanie všetkým našim dôchodcom, ale aj oceneným darcom krvi a politickým väzňom minulého režimu,“ povedal Branislav Becík, predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja.

„S naším objednávateľom, ktorým je Nitriansky samosprávny kraj, máme rovnaký cieľ – ponúkať verejnú dopravu v takej kvalite, aby čoraz viac ľudí presadlo z osobných áut do našich autobusov. Nielen preto, lebo je to ekologickejšie, ale tiež kvôli komfortu, pocitu bezpečia, spoľahlivosti a ekonomickej výhodnosti. Chcel by som pozvať obyvateľov kraja, aby vyskúšali naše nové autobusy a na základe tejto skúsenosti začali viac využívať regionálnu autobusovú dopravu, ktorú zabezpečuje ARRIVA,“ povedal Silvester Zemes, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA NITRA a ARRIVA Nové
Zámky.

 

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.