Novinky v MHD Nitra

Vozový park sa v uplynulých dňoch rozšíril o šesť nízkopodlažných klimatizovaných autobusov.

Od pondelka 1. marca sa na linkách nitrianskej mestskej dopravy objavil autobus typu Van Hool A 330, ktorý zatiaľ ulice Nitry nebrázdil. Vozidlo #NR-368FE bolo koncom predchádzajúceho mesiaca preradené do nitrianskej vozovne z Topoľčian, kde MHD do konca roka 2020 prevádzkoval totožný dopravca. Spolu s ním prišli do Nitry aj ďalšie tri vozidlá rovnakého typu, #NR-367FE#NR-369FE #NR-380FE – tie sa v uliciach doposiaľ neobjavili, vypravené však budú onedlho.

Staronové Van Hooly budú vypravované na linky, kde štandardne premávajú nízkopodlažné autobusy dĺžky 12 metrov. Ich veľkou výhodou je klimatizácia a sofistikovane vyriešený interiér s dvadsiatimi siedmimi sedadlami pre cestujúcich.

V uplynulých dňoch sa do premávky okrem Van Hoolov dostali aj dva autobusy typu Scania OmniLink, ktoré nitrianska MHD zdedila po vyše ôsmich odslúžených rokoch na prímestských linkách. Vozidlá #NR-010GD #NR-020GD majú teda prímestský interiér so 41 miestami na sedenie, no tiež sú bezbariérové a majú výkonnú klimatizáciu.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.