149EZ vyradený

Autobus Van Hool AG 300 NR-149EZ bol vyradený z evidencie.

Kĺbový autobus Van Hool AG 300 #NR-149EZ bol dňa 22. septembra 2020 vyradený z evidencie. Dôvodom vyradenia bolo ťažké poškodenie vozidla pri požiari motorovej časti vozidla, ku ktorej došlo ešte 28. júla 2020 v garážach dopravcu.

Nedobrovoľné vyradenie ďalšieho kĺbového vozidla opäť zhoršilo situáciu s nedostatkom vozidiel tohto typu, ktorých počet od roku 2016 neustále klesá. Aktuálne počet disponibilných kĺbových autobusov je nižší ako je denná potreba nasadenia do prevádzky. Preto sa na linkách s plánovaným nasadením kĺbových vozidiel pravidelne objavujú autobusy s menšou kapacitou. Nákup nových kĺbových autobusov nebol zrealizovaný z dôvodu končiaceho sa kontraktu súčasného dopravcu a opakovanej súťaže na nového dopravcu. Tá v súčasnosti znovu prebieha a počíta aj s masívnejším nákupom nových kĺbových autobusov. Tieto by mali byť na linky nasadené od januára 2022.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.