Preventívne opatrenia v autobusoch

V súvislosti so šírením koronavírusu realizuje spoločnosť Arriva opatrenia v podobe dôkladnej dezinfekcie interiérov autobusov.

Spoločnosť ARRIVA NITRA a.s., ktorá prevádzkuje MHD v Nitre ako aj prímestskú dopravu v priľahlom regióne, vydala v súvislosti so šírením koronavírusu tlačovú správu, v ktorej informuje o preventívnych opatreniach, ktoré boli prijaté vo všetkých spoločnostiach ARRIVA na Slovensku v záujme zvýšenia bezpečnosti cestujúcich i vodičov.

Ich súčasťou je intenzívnejšie dezinfikovanie autobusov verejnej dopravy. Pre všetky prevádzky boli objednané špeciálne dezinfekčné prístroje, ktoré sú na sanitáciu bežne používané v nemocniciach. Minulý týždeň bola tiež spustená dezinfekcia každého vozidla počas riadnej prevádzky, ktorá sa bude vykonávať až do odvolania. Preventívne opatrenia boli zrealizované aj pre zamestnancov spoločnosti, pre ktorých bol zabezpečený nákup dezinfekčných prostriedkov.

Dopravca vyzýva všetkých cestujúcich, aby sa riadili nariadeniami Úradu hlavného hygienika a Ministerstva zdravotníctva SR a dodržiavali všetky odporúčané hygienické zásady. Pre prípad potreby ďalších informácií v súvislosti s koronavírusom pripomína infolinku zriadenú ministerstvom zdravotníctva na čísle 0800 221 234.

Doplnené 12.3.2020:

Od piatku 13. marca 2020 nad rámec skôr prijatých opatrení vstupujú do platnosti ďalšie opatrenia:

  1. Vodiči autobusov zastavia na každej zastávke automaticky, cestujúci dočasne nemusia pre signalizáciu výstupu stláčať tlačidlo.
  2. Vodiči autobusov otvoria dvere na každej zastávke automaticky, cestujúci dočasne nemusia na otvorenie dverí stláčať tlačidlo.
  3. Po každom príchode autobusu na konečnú zastávku, ak to čas medzi spojmi dovolí, vodiči autobusov dôkladne vyvetrajú vozidlo otvorením všetkých dverí minimálne na 3 minúty.
  4. Na úrovni prednej nápravy bude páskou znemožnený prístup cestujúcich do prednej časti vozidla. Nástup a výstup z vozidla prednými dverami nebude možný.
  5. Pozastavuje sa predaj cestovných lístkov vodičmi autobusu. Cestujúcim sa odporúča využívať platbu čipovou kartou alebo si zakúpiť SMS lístok.
  6. V celej sieti MHD Nitra sa do odvolania počas pracovných dní zavádza premávka podľa prázdninových cestovných poriadkov (stredný stĺpec na výveske).

Doplnené 15.3.2020:

Do platnosti vstupujú ďalšie opatrenia:

  1. Od cestujúcich sa vyžaduje, aby do autobusov vstupovali chránení rúškom, prípadne šálom, šatkou alebo inou vhodnou alternatívou (platí od 16.3.2020).
  2. Od utorka 17.3.2020 sa na linkách v pracovných dňoch zavádza premávka ako v sobotu. Vybrané linky budú posilnené vypravením kĺbových vozidiel s cieľom predchádzať zvýšenej koncetrácii cestujúcich v autobusoch.

Viac k téme

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.