Zmena cestovného poriadku (od 17.12.2018)

K väčším alebo menším zmenám dochádza na všetkých linkách

Od nedele 9. decembra 2018 Od pondelka 17. decembra 2018 vstupuje do platnosti úprava cestovného poriadku MHD v Nitre. Na väčšine liniek dochádza len k drobným posunom časov odchodov vplyvom úpravy jazdnej doby alebo kvôli nadväznostiam na iné linky. Väčšie zmeny sú popísané samostatne.

Pôvodný termín platnosti zmien od 9. decembra 2018, o ktorom dopravca informoval, bol posunutý vzhľadom na potrebu prepracovať časť zmien v súvislosti so zmenenými termínmi otvorenia niektorých komunikácií pre MHD.

Linka 4

V cestovnom poriadku linky 4 už nebudú uvedené skrátené spoje medzi Železničnou stanicou a Priemyselným parkom, ktoré boli označené ako linka 94. Tieto spoje prechádzajú na novú linku 23. V tejto súvislosti sa mierne upravujú aj časy a trasy niektorých spojov linky 4, ktoré sú vedené cez Priemyselný park.

Zmena trasy cez zastávku Priemyselný park, nadjazd, opísaná v texte nižšie, bude zrealizovaná po kolaudácii novej cesty. Termín zatiaľ nie je známy a bude dodatočne spresnený.

U spojov, ktoré premávajú do/z Dražoviec bez zachádzky cez Priemyselný park zmena trasy cez novú komunikáciu vedúcu cez nadjazd:

  • ruší sa zastávka Rázcestie Priemyselný park (na pôvodnej ceste, za kruhovým objazdom)
  • zriaďuje sa nová zastávka Priemyselný park, nadjazd (na novej ceste, na nadjazde – zo zastávky je vybudovaný prístup na ul. Dolné Hony)

Nová zastávka bude obojsmerná (aj v smere do centra) a v porovnaní s pôvodnou zastávkou zabezpečí dopravnú obslužnosť väčšieho územia.

Linka 6

Spoj v pracovných dňoch o 7:06 z Gorazdovej sa posúva na 7:01 a bude zachádzať cez zastávku Vašinova.

Linka 8

V pracovných dňoch sa zriaďujú nové priame spoje po trase tejto linky na zastávku Cintorín Mlynárce. Ponúkajú spojenie pre cestujúcich pracujúcich v 12-hodinových zmenách.

Z Gorazdovej k Cintorínu Mlynárce budú premávať priame spoje o 5:10 a 17:10, v opačnom smere od Cintorína Mlynárce na Gorazdovu spoje pôjdu o 6:17 a 18:17.

Linka 17

Na spojoch odchádzajúcich z Priemyselného parku v pracovných dňoch po 14. a 18. hodine bude zastavovanie na zastávkach zmenené tak, aby došlo k rovnomernejšiemu obsadzovaniu autobusov cestujúcimi.

Pre zvýšenie kapacity bude na niektorých spojoch nahradený štandardný autobus kĺbovým autobusom presmerovaným z iných liniek.

Linka 18

V pracovných dňoch sa zriaďujú nové priame spoje po trase tejto linky na zastávku Cintorín Mlynárce. Ponúkajú spojenie pre cestujúcich pracujúcich v 8-hodinových zmenách.

Zo Železničnej stanice k Cintorínu Mlynárce bude premávať priamy spoj o 7:31, v opačnom smere od Cintorína Mlynárce na Železničnú stanicu spoj pôjde o 16:17.

Linka 19

V dňoch školského vyučovania sa dopĺňajú nové spoje o 6:33 zo Železničnej stanice do Janíkoviec a o 6:59 z Janíkoviec na Železničnú stanicu.

Linka 22

V pracovných dňoch sa zriaďujú nové spoje o 4:30 a 12:26 z Mlynáriec po Plastiku. Zriadenie týchto spojov súvisí so zavedením novej linky 23.

Ďalšie spoje sa pridávajú v pracovných dňoch o 18:11 z Mlynáriec a smerom späť o 18:48 od Plastiky. Ponúknu tak spojenie cestujúcim, ktorí pracujú do 18. hodiny.

Linka 23

Nová linka na trase:

PRIEMYSELNÝ PARK – Nábrežie mládeže – Centrum – ŽELEZNIČNÁ STANICA

(vybrané spoje pokračujú ďalej smer KRŠKANY, Plastika)

Linka plne nahrádza doterajšie spoje označované číslom 94. Vybrané spoje premávajú až do Krškán, ktoré tak získajú priame spojenie s Priemyselným parkom.

Predĺžené spoje budú vedené v pondelok až sobotu po 5. a 13. hodine od Plastiky do Priemyselného parku a po 14. a 22. hodine z Priemyselného parku do Krškán (po 22. hodine do Krškán len v pondelok až piatok).

Linka 27

Prvý ranný spoj do Nitry pôjde o 5 minút skôr. Cieľom je lepšia nadväznosť na prípojné spoje MHD do Priemyselného parku a diaľkové spoje do Bratislavy.

V pracovných dňoch popoludní sa z prevádzkových dôvodov posúvajú spoje z Nitrianskych Hrnčiaroviec do Nitry o 15:47 a 16:47 o 10 minút skôr.

Linka 94

Posilové spoje pod týmto označením sú začlenené do novej linky 23. Upozorňujeme, že spoje linky 23, ktoré premávajú do/z Krškán, obsluhujú namiesto zastávky Železničná stanica Nitra zastávku Rázcestie Železničná stanica.

Linka 99

Doterajší spoj v dňoch školského vyučovania o 7:10 z Kmeťovej na Šindolku bude zachádzať k Železničnej stanici. Zo zastávky Železničná stanica Nitra bude mať odchod o 7:23. Vytvorí sa tým chýbajúce spojenie pre študentov SOŠ veterinárnej, ktorí do Nitry cestujú vlakom.

Zriadený bude aj krátky spoj opačným smerom – každý pracovný deň o 5:20 od Železničnej stanice na Štúrovu. Spoj umožní cestujúcim z vlakov prestúpiť na prípoje MHD v zastávke Štúrova.

 

Bližšie informácie o zmenách nájdete v nových cestovných poriadkoch. Tie budú zverejné najneskôr do 12. decembra 2018, a to aj na týchto internetových stránkach.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Vladimír #2:
Zdravím Vladimír,
Mne sa jedná o nadväznosť MHD na príchod cestujúcich už zo spomenutej Bratislavy. Samozrejme neočakávam, že MHD bude čakať na dopravcov, ktorí "zamrzli" v zápche niekde na diaľnici, alebo keď mešká vlak.
Pozrel som si príchody do NR a aj MHD k nim. Podotýkam, že porovnávam nový CP a pôvodnú MHD a vychádzam z toho, že vystúpim z vlaku a na MHD nastupujem na stanici.

Vlaky:
Odchody z BA po 16:00
Príchody do NR: 18:00, 18:59, 20:00, 20:36

Pár liniek je takých, že je tam dostatočný čas na presun + rezerva, ak by vlak meškal. (L1, L19, L24, L33).
Čo vie všetkých určite "potešiť" je systém, ak príde vlak do NR napr. o 20:36 a L19 má odchod o 20:32 a L27 o 20:33 (predpokladám tu cestujúcich ďalej, ako len do mesta). To len na ilustráciu, čo by som neočakával od nového CP MHD:
Neviem povedať, či by z vlaku išiel niekto tým smerom a ani neviem, či sa to dá vôbec zistiť.

Autobus:
Silní dopravcovia TC a RJ prichádzajú obvykle do NR o HH:30 - HH:45, teda každú hodinu a v najsilnejšom čase sa tam vyvalí cca 120 cestujúcich len z týchto spojov. Z môjho pozorovania som zistil, že (opodstatnene) sú najlepšie zásobované spojmi Klokočina a Chrenová. Ostatné lokality pomenej, prípadne s veeeeeľkou časovou rezervou. Je možné tu vyjsť v ústrety iným lokalitám?

Posledný odstavec:
... práve mi docvaklo... po novom už budú stíhať... možno 🙂
(prvá L27, prestup na zastávke "Centrum" na L18)

Hádam som to zrozumiteľne napísal....🙂 🙂
Reakcia na: Ingrid #3:
Keďže zvýšenie počtu spojov predstavuje vyššie náklady, požiadavku je potrebné riešiť prostredníctvom výboru mestskej časti alebo cez Mestský úrad. Arriva sama od seba bez objednávky Mesta spoje pridávať nemôže. Nehovoriac o tom, že toto ani nie sú stránky Arrivy 🙂
Keďže cestujem do práce z mestskej časti Zobor-jeho dolná časť-ocenila by som viac spojov počas víkendov .S rozdielom 5 minut idu 2 autobusy za sebou a potom celu hodinu nič.je to horšie spojenie ako na dedinu a to iste plati aj dostať sa domov.Celkovo mám dojem,že sa nepodporuje doprava autobusom pred individualnou dopravou autom,čo sa týka Zobora,ako by ste rátali s tým ,že všetci Zoborčania jazdia len autami.
Reakcia na: XX #1:
Ocenil by som podrobnejšie rozvinutie myšlienky, najmä v poslednom odseku.
Zdravím,
Je chvályhodné, že dopravca sa zamyslel, citujem: "Cieľom je lepšia nadväznosť na prípojné spoje MHD do Priemyselného parku a diaľkové spoje do Bratislavy." a pri tejto príležitosti by som pripomenul aj to, že ľudia nechodia len jedným smerom, ale zvyknú chodiť aj domov:-)
Keďže denne cestujem prvým spojom, tak by bolo fajn zakomponovať prípoje tak, aby napr. na zastávke "Centrum" nemuseli ľudia utekať od tržnice k tesku a podobne.