Pripravuje sa zmena trasy a označenia účelovej linky 94 (od 17.12.2018)

Premávať bude nová linka 23.

Dopravca ARRIVA NITRA a.s. upozorňuje cestujúcich na pripravovanú zmenu označenia a trasovania posilových spojov do Priemyselného parku Sever, ktoré sú známe pod číslom 94. Zmeny vstúpia do platnosti až od nedele 9. decembra 2018 pondelka 17. decembra 2018 spolu s niektorými ďalšími zmenami na linkách, no o tejto zmene vzhľadom na množstvo cestujúcich, ktorých sa dotýka, je informácia zverejnená v predstihu.

Pod označením 94 sú vedené posilové spoje na trase Železničná stanica - Priemyselný park a späť. Oficiálne sú vedené ako skrátené spoje linky 4 a preto sú aj uvádzané v cestovnom poriadku tejto linky. S postupným pridávaním nových spojov toto riešenie prestáva byť prehľadné a preto dochádza k nasledujúcej organizačnej zmene.

Od 9. 17. decembra 2018 bude z doterajších posilových spojov označených číslom 94 vytvorená nová samostatná linka 23 na trase Železničná stanica - Priemyselný park a späť. To znamená, že tieto spoje už nebudú uvedené v cestovnom poriadku linky 4, ale budú mať na zastávkach zverejnené samostatné cestovné poriadky linky 23. Číslom 23 namiesto pôvodného čísla 94 budú označené aj autobusy na tejto trase. Vybrané spoje linky 23 budú mať predĺženú trasu, a do Priemyselného parku budú vedené priamo z Krškán od zastávky Plastika. Rovnakým spôsobom budú predĺžené niektoré spoje opačným smerom. Cieľom opatrenia je znížiť preťaženosť linky 12 v úseku Centrum - Krškany a späť.

Bližšie informácie by mali byť známe najneskôr 29. novembra 2018.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Pekny oznam, zmeny zverejnene s predstihom. 👍