Skúšobná prevádzka elektrobusu bola ukončená

Autobus v Nitre jazdil tri týždne.

Skúšobná prevádzka kĺbového elektrobusu Solaris Urbino 18 Electric bola v sobotu 10. novembra 2018 ukončená. Vozidlo spolu s potrebnou nabíjačkou zapožičal výrobca a do premávky bolo nasadzované od 20. októbra. Počas tohto obdobia sa postupne objavilo na všetkých linkách, kde sú kĺbové vozidlá obvykle nasadzované. Cieľom prevádzky bolo otestovať prevádzkové vlastnosti vozidla priamo v podmienkach MHD Nitra. Zaujímavosťou je, že šlo o celoslovenskú premiéru kĺbového elektrobusu, nakoľko v iných mestách boli doposiaľ nasadené elektrické autobusy len kratšej dĺžky.

Na Slovensku sa aktuálne s elektrobusmi možno stretnúť v mestskej hromadnej doprave v Bratislave, Košiciach, Poprade a Šali (tu elektrobus prevádzkuje spoločnosť Arriva, ktorá je dopravcom aj v nitrianskej MHD). V najbližšom období sa k prevádzkovateľom elektrobusov pripojí aj žilinský dopravný podnik.

Po ukončení prevádzky v Nitre bude nasledovať presun vozidla do Dopravného podniku Bratislava, ktorý ho bude skúšať na linkách bratislavskej MHD.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
A 1 elektrobus jazdí aj v Poprade