MHD v Nitre terčom vandalského útoku

Nitra, 28. mája 2018 – Dvadsať autobusov mestskej autobusovej dopravy a jeden prímestskej sa stali v noci z nedele na pondelok terčom vandalského útoku v Nitre. Neznámy páchateľ alebo páchatelia poškodili čelné sklá autobusov. Útok spôsobil výpadky mestskej autobusovej dopravy. Kritická situácia potrvá niekoľko dní, nakoľko je v dôsledku trestného činu nepojazdná takmer štvrtina vozového parku MHD. Prípadom sa už zaoberajú orgány činné v trestnom konaní.

Vyjadrujeme rozhorčenie nad týmto bezprecedentným útokom, ktorý v doterajšej histórii firmy nemá obdobu. Zároveň prosíme cestujúcich o trpezlivosť. Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sa nám podarilo autobusy opraviť a vrátiť do premávky. Obstaranie potrebných náhradných dielov a následné výmeny čelných skiel sú však časovo náročné,“ povedal Juraj Kusy, generálny riaditeľ ARRIVA NITRA.

Rozsiahle poškodenie mestských autobusov sa premietlo do vynechávania spojov. V dnešnej rannej špičke dopravca zdokumentoval 54 nevypravených spojov na linkách 2 4 6 8 12 24 3032. Po skončení rannej špičky zaistil prevádzku na všetkých trasách. Dopravca sa obáva, že k výpadkom spojov bude dochádzať aj v najbližších dňoch. Zoznam dotknutých spojov zverejní dopravca na stránke www.arriva.sk a na Facebook profile ARRIVA na Slovensku.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Miro #11:
Mňa zase ešte vždy dokáže zaujať, že ešte existujú "médiá", ktoré sa neobťažujú svoje zdroje preveriť ani zistiť názor protistrany.
Reakcia na: Mike #3:
Mňa v článku zaujalo toto:

"Po našom zisťovaní sme sa dozvedeli, že páchateľom môže byť aj nespokojný vodič či iný zamestnanec spoločnosti. Hovorí sa, že atmosféra je tu veľmi napätá. Takáto situácia sa nestala prvýkrát. Dva týždne dozadu si vodiči našli pod kolesami autobusov klince. Tí, ktorí ich prehliadli, museli autobusy odstaviť. ... Problémom je údajne výška platov predovšetkým u vodičov. Tarifná hodinová mzda je podľa výpovedí vodičov nižšia ako 3 eurá v hrubom. Okrem toho spoločnosť prisľúbila od januára tohto roka zvýšenie platov, ku ktorému zatiaľ nedošlo. Vodiči nevylučujú ani možnosť štrajku, ak sa situácia nezmení. "
Reakcia na: dupe #9:
Napokon neprišli, ale bol v hre aj taký variant. Pomoc dokonca ponúkol aj DPB.
Reakcia na: Vladimír #8:
Neveril by som ze takto rychlo sa podari dat busy dokopy. Prisli aj nejake autobusy z inych miest na vypomoc?
Reakcia na: dupe #7:
Vďaka enormnému úsiliu všetkých zainteresovaných, už teraz je časť skiel vymenená a najneskôr v priebehu budúceho týždňa sa očakáva dokončenie procesu.
Akym tempom sa dari vymienat poskodene skla?
Viem ze v Ziline po drobnej nehode noveho Trollina cakali niekolko tyzdnov na nove sklo a nasledne na servisakov z Polska ktori sklo vymenia...
Reakcia na: irizar #1:
Hlavne po klincovom utoku pred dvoma tyzdnami. Ostrelovat autobusy gulickami sa da aj spoza plotu. Ale podkladat klince pod pneumatiky znaci ze treba vliezt pod kazdy autobus a nejaku chvilu to potrva...
To vážne neexistuje žiaden kamerový záznam tých opíc? v areáli, kde parkuje technika za niekoľko miliónov eur?
Reakcia na: irizar #1:
Keby si videl staré dielne, ani by si sa viac nepýtal.
Vie mi niekto rozumne vysvetlit, ako sa pachatel dostal do strazeneho a monitorovaneho priestoru firmy?