Reakcia na: Vladimír #9637:
ale ja už ničomu nerozumiem....podľa infošiek mesto prepláca 10 milliónové straty MHD, lebo údžba starých autobusov je stratová, a keďže to u nás vyzerá tak ako vyzerá, postupne strácame aj tzv. "klientov v MHD" - ktorý radšej cestujú autom, alebo si to zariadia nejak inak. Na kúpu nových autobusov nemáme peniaze-ako si sám povedal. Ale mesto si nájde ročne 10-tky milliónov korún???? veď za tie by sa už dali kúpiť full nové autobusy ?! prepáč, isto to vo Veolii nemáte ľahké, ale navonok to vyzerá ako bez hlavy, a strašný chaos. Prečo nám dávate nádej, že sa to zlepší? prečo testujeme autobusy - či SOR, či VOLVO, to je jedno - keď nakoniec nič z toho? Sorry, za názor, ja som ten posledný kto sa v tom vyzná, a nemám právo súdiť, ale už dlho sa slubuje že sa niečo zmení, že "koncom auguta sa kúpia nové", že "mesto chce vlastné MHD" , "že nové lístky" ...... mám pocit že stále všetko ostáva v hladine, že sa o tom iba rozprávame. Tak prečo? A ako je s tymi peniazmi keď mesto si nájde ročne desiatky milliónov? Takže ani mesto nema prachy? A ako je to s Veoliou, keď skoro po celom svete prevádzkujú MHD ? Ani oni nemajú prachy?
pavuk
Nedávno tu ktosi vravel že v našich vozidlách nevidel revízora ako je rok dlhý. Otázka má dopravca oddelenie revízorov, ktorí vykonávajú kontroly lístkov v teréne? Na to, aby boli zavedené automaty na papierové lístky, tak by nuseli byt aj ludia, co ich budú kontrolovať. A tí stoja tiež peniaze. Keď sa zavádzal súčasný systém tak platilo vodič=revízor. Bol som svedkom ako vodič vykázal cestujúceho ktorému označovač zapípal dvakrát že má nulový kredit.