Reakcia na: bubboo #8324:
...iba dufam, ze okrem tej "prebehnutej" cervenej na krizovatke (je to caste, ale nie az take strasne) sa neotacas cca 10 m od krizovatky (aj som take nieco videla pred casom, aj nedavno zazila), alebo nejdes rovno z praveho odbocovacieho pruhu...
bubboo
Vodič Dušan má na výber-môže sa zachovať hrdinsky-razantne dupne na brzdový pedál,vozidlo zastaví(už zo škôlky mu je totiž jasné,toto pravidlo cestnej premávky)následne po tomto čestnom akte,zatiahne s vozidlom ku krajnici,kde si spíše zoznam zranených,všetky vytknuté členky,rozbité hlavy,dotrhané kabáty a rozsypané nákupy,tých,ktorí sa nedržali-a že ich v praxi nebýva málo . . .
Vodič Dušan,tiež ale môže,samozrejme za predpokladu,že mu to umožňuje situácia v cestnej premávke,síce proti predpisu,ale v rámci slušnosti,preklznuť križovatkou-nikomu tým neuškodí a cestujúcich minie prudké brzdenie a možné nepríjemnosti s tým spojené,horevyššie uvedené . . .
Tak,čo ten vodič Dušan urobí?