Reakcia na: Linka25 #6716:
Ak chces pridat novu linku k existujucim, musi mesto schvalit navysenie vozokilometrov v mestskej hromadnej doprave. Dopravca (v tomto pripade SAD Nitra) totiz musi vyjst s vopred schvalenym poctom vozokilometrov rocne, tj. ak by ti vysiel v ustrety a zriadil novu linku, musel by odobrat kilometre (spoje) z inych liniek. A to by zdvihlo taku vlnu nevole, ze az. Nic v zlom, ale ked to poviem drsne, stale je lepsie, ked sa stazuje jedna osoba z oblasti X, ze nema linku, ako by sa (po zavedeni takej linky) zacalo stazovat dvesto ludi z oblasti Y a Z, pretoze im doslo k obmedzeniu dopravy.Mimochodom, v Nitre existuje moznost zakupit si casovy cestovny listok (mesacny za 600 Sk - v prepocte to vychadza na cca 30 korun na den), ktory poskytuje moznost neobmedzeneho cestovania a prestupovania. Ak pravidelne cestujes, urcite sa ti to vyplati, a to nielen pre cesty v relacii, ktore si uviedla.
?
milos