Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Tak som sa dnes ráno vrátil z dovolenky Talianska-Lignana Sabbiadora.
Zaujímavé bolo použitie mestskej dopravy na tamojšie trhy.
Pre tých, čo sa chystajú na dovolenku do LIGNANA SABBIADORA a chcú navštíviť trhy, odporúča sa použiť aj novo zriadená linka M od júna, ktorá jazdí od 7.40 do 12.40 len v PONDELOK každých 10 min. Cena lístka je 0,96e a platnosť 60min.
Inak je k dispozícii aj linka A2.Podmienky rovnaké, interval však každú hodinu v xx.30.
CP: http://www.saf.ud.it/urbano/orario_urbano_lignanoA2.pdf

Obe linky sú okružné, začínajú aj končia v garáži.
Linka M priamo vychádza zb garáže a zájde až k ,,fermate" - zastávke "MERCATO" smerom k garáži.


Ale poviem vám, zážitky z tejto mad-ky sú super.
Tak napr. nejaké info:

Cena lístka je 0,96euro-ALE u vodiča až 1,96euro. (mohlo by byť aj u nás, takéto pravidlo)

Väčšina busov má el. transparenty.

Lístky sú platné až 60min a označujú sa vo vnútri. (Ako BA, Brno...).

Majú veľmi šikovno zariadený interiér, sú to moderné busy, niečo ako solarisy a mercedesy.

Čo ma pobavilo je tabuľa s označením ako napr. WC- ,,uiscita" VÝCHOD.

A majú výborne vyriešený prechod busom podľa počtu dverí.
Napr. ak boli 4 dvere ako v mojom prípade.Prvé a posledné boli určené ako ENTRATA (vstup) a označené samolepkou príkazu smeru vstupu a zvyšné dve dvere pri sebe ako USCITA-VÝCHOD (VÝSTUP).Zvnútra označené ako modrá šípka príkazu výstupu a zvonka ako červený kruh zákazu nástupu.Šofér otváral podľa potreby v zmysle ak bol len výstup, tak iba tie dve dvere a zvyšné nie.

A hlavne všetci mali uniformy JEDNOTNÉ.

Ale v porovnaní s MAD NR majú hrozne spravené zastávky a s tým spojené CP. ?

viac: http://www.saf.ud.it

_______________________________________________
bubboo: Nebol si náhodou dnes na L6?

s499.1023: Všetko dobré k narodeninám.

Vladimír: je mi jasné a bolo tu už písané, že s vozovým parkom nič nemáš, ale nie je mi jasné, keď je to tak poruchový voz, prečo nie je vyradený a nahradený iným lepším bezbariérovým vozom?

A ešte jedna zaujímavosť k tarife-zľavnené pre študákov.
Ako to je s cestovaním so zľavou počas prádznin.Nemalo by to byť obmedzené, že cez prázdniny normálny tarif? Veď nie je škola?V ČR to už majú opatrené a skutočne zrušili akúkoľvek zľavu počas letných prázdnin.
Reakcia na: kubik #5662:
...sa tu bavíme o značkách ako keby ktokoľvek z nás ich výber mohol nejako ovplyvniť 😉
Reakcia na: mikeBoss #5660:
Radsej berte toho MAN-a...to bol vyborny autobus...
Reakcia na: mikeBoss #5660:
Myslis SOR ci Karosu? Aj ked podla popisu to skor vyzera na SOR..
Videl som ten autobus co je v Nitre na skuske a vyzera to super ako elektricka ? Odbacal prave dolava smer Klokocina pri byvalych pozemnych stavbach a zabral celu krizovatku. Take by sa nam sem zisli...
Reakcia na: Vladimír #5658:
heh...nemecka kavalita a takto ?
To je skoda...ale kazopadne uvidime...mohli by sa prejavit prave v Nitre...NR ma otvoreny trh s autobusmi...idealna prilezitost to zacat s novou znackou...heh...ale take Volvo 7700...neodmietol by som ?
Reakcia na: kubik #5657:
Obávam sa, že Mercedes má do Nitry cestu zarúbanú (minimálne to Citaro vacej stojí ako jazdí) a Solaris nikdy ani len neprejavil záujem predávať čosi do Nitry. Kĺbové Sorky sa ešte nevyrábajú, v Nitre treba kĺby ako soľ a tak... ktovie...
Reakcia na: Oki #5653:
Prosim, len nech to nekupia...len nech nerobia podobne hluposti ako PO alebo ZA, ze kupia tie nekvalitne lenive paskvily. Ked uz, tak by ste mohli pokracovat s Citarami...alebo co taky Solaris? ?
Reakcia na: burz #5655:
nevies kedy ho kupili, resp. odkedy tam jazdi?
Malé OT: Bývalá bratislavská Karosa B732 CNG (1127), ktorá jazdila v SAD Nitra na prímestských linkách okolo Nitry, bola odpredaná do SAD Zvolen a jazdí na prímestských linkách okolo Zvolena pod EČV ZV-314BC (http://vhd-zvolen.ic.cz/fotky/314BC.jpg)
Reakcia na: Oki #5653:
ten bol teraz na skuske v BA. tak asi isiel k vam teraz.
No dneska som sa dostal do mesta na hodinku ze si pozrem sor nb18 a miesto toho som uvidel citelis klbovy, spz ba ma262. To je dalsie zapozicane testovacie auto ?
Reakcia na: Vladimír #5650:
Treba si uvedomit ze ja som tam bol na sotovylete, cize som to nepouzival ako prostriedok na dopravu z bodu A do bodu B, ale skor som chcel pozriet vase vozy a tie sa mi celkom pacili 🙂 Cize z hladiska vozoveho parku super 🙂 Trochu mi vadili intervaly (ale tazko hodnotit, neviem aky je dopyt), na autobusovej stanici by sa mozno mohli umiestnit aspon nejaka infotabula lebo som sa tam ocitol a nevedel som aky je system. Informacne by sa zisli aj jazdne doby na CP.. ale bol to kratky cas (medzizastavka na ceste) a islo mi hlavne o vozovy park, takze fakt sa tazko hodnoti 🙂
...i keď pre lepšie vytvorenie názoru je skutočne lepšie navštíviť Nitru v pracovný deň. Hustejšie intervaly, viac vozov na linkách...
Reakcia na: 810zssk #5649:
Ja som to myslel tak, že pokojne môžeš aj podrobnejšie rozviesť, čo sa Ti z Tvojho pohľadu zdalo dobré a čo nie. Nech trochu vieme, ako to hodnotia ľudia z iného mesta.
Reakcia na: Vladimír #5648:
To bolo uprimne, nakolko som z BA tak je pre mna fajn prakticky vsetko co jazdi inde 😃 Ale fakt napr. take Conecto je super aj Karosy mate v dobrom stave 😉
Reakcia na: 810zssk #5647:
Za nestranný a objektívny komentár by som bol celkom vďačný.
Reakcia na: Vladimír #5646:
Nakolko ma prist do BA tak sa na to vykaslem.. ale inak ostatne vozy co mate su celkom fajn a videl som zaujimave veci 🙂 Za rady dakujem aj Valcovi 😉
Neviem, či je to ešte aktuálne, ale predsa. 24hodinový lístok Ti predá priamo vodič autobusu a stojí 50 Sk. Kĺbový Sor takmer iste nezastihneš, cez víkend až na jedno poradie klbáky vôbec nejazdia. Lepšie by bolo prísť cez týždeň.
Reakcia na: 810zssk #5644:
Jednorázové a turistické lístky sa predávajú iba u vodiča. Čo sa týka SORky, cez víkend harmonikové autobusy v NR nepremávajú (resp. premávajú iba výnimočne), takže je možné, že ho nenájdeš nikde. Navyše v NR je medzi linkami mnoho prejazdov, takže by ti číslo linky možno ani nepomohlo.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.