Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: M #5444:
Priznám sa, že s terénnymi úpravami na zastávke Slamkova nie som podrobne oboznámený. Pokiaľ nie je možné zastaviť autobusom tak, aby sa zabezpečil bezpečný a pohodlný nástup a výstup s kočíkom, je treba žiadať Mesto Nitra, prípadne priamo svojich poslancov. Ak tam vyhovujúco zastaviť ide a napriek tomu autobus zastavil nesprávne, treba sa dožadovať nápravy jedine u vodiča 😕

Podávať žiadosť k zastavovaniu L19 pri univerzite netreba (napriek tomu, že linka prestala zastávku pred pár rokmi obsluhovať práve na žiadosť obyvateľov Janíkoviec), pretože či so žiadosťou alebo aj bez nej pri nabližšej úprave CP tejto linky hodlám túto zastávku pre ňu obnoviť.
Reakcia na: M #5444:
Drzim palce, ale aj ked to vyjde, pre vodicov bude ta zastavka akoze len na znamenie - ako aj pri inych linkach, hoci by to tak nemalo byt...
Vladimír: Chcem sa spýtať, komu môžem napísať ŽIADOSŤ o možnosti zastavovania busu L19 na zastávke Slamková tak,aby bolo možné nastúpiť KOČÍKOM bezpečne cez chodník a nie cez járok?

PS: Bol by problém tak ako L4,22 (zmeny), aby bola obnovená zastávka UKF pre L19? Alebo tiež všetko cez žiadosť?
Reakcia na: brefos #5442:
Nechcem sa Ťa dotknúť, ale tento web je už dlho, akurát neexistovalo presmerovanie, čiže boli samostatné 2 weby sadnr.sk a veoliatransport.sk. Bolo o tom písané dolu.
Ale dobre, že viem, že už sú zlúčené. Bolo už načase. ?
SAD NITRA má nový web www.sadnr.sk ?
Pre zhrnutie: Niektoré nové názvy zastávok ako aj zmena CP (pôvodne v máji), garantovanie nízkopodlažných busov a i. bude ako spomínal Vladimír AŽ PO SCHVÁLENÍ ZÁKONA, aby sa tie isté veci najmä zmeny CP nerobili 2x to isté. Ale dobrá správa je, že bolo prisľúbené tento rok, takže uvidíme... ?

Skôr by ma zaujímalo, kedy dorazia tie zvyšné sorbusy a spomínané el.panely? Už to dosť chýba na nových sorkách.Viem, že si spomínal, že sú už aj penále za omeškania.
Reakcia na: Dušan #5438:
Viem, forum sledujem. No nieco by sa uz malo podniknut, lebo ich pocet pomaly rastie...
Reakcia na: andy_ #5435:
Vzhľadom na povahu mobilných dobíjacích miest (autobusy prímestskej dopravy) sú časy nastavené na dobu, kedy majú autobusy "voľno". V popoludňajších hodinách jazdia na linkách. Čo sa týka podvečerných hodín, možno by to tiež šlo, ale neviem sa vyjadriť. Táto vec ide pomimo mňa.

(Ne)výmena označníkov na Výstavnej štve dosť kvalitne aj mňa. Nemáme však zatiaľ na to povolenie. Paradoxne sme tak začali výmenu označníkov na Čermáni, nasledovať budú Krškany a jednu z najreprezentatívnejších zastávok naďalej hyzdia prenosné označníky na disku.
Ale som optimista, hádam už tento stav nemôže dlho trvať.
Reakcia na: andy_ #5436:
O zmene názvov zastávok podľa aktuálneho stavu sa už aj na tomto fóre dosť popísalo. Ukázalo sa, že to je dosť citlivý problém, takže sa s ním radšej narába dosť opatrne ?
Ale aj ja verím, že bude aj to. Myslím, že aj tu platí dva razy meraj a raz rež. Tak snáď keď sa premenujú zastávky, tak nie na také názvy, ktoré budú o rok, o dva neaktuálne ?
Reakcia na: andy_ #5435:
Oprava: zamestnany -> zamestanani.
P.S. Ak by to bolo mozne, bolo by pri najblizsej hromadnej zmene CP potrebne premenovat zastavky podla aktualneho stavu. Stare nazvy niektorych z nich uz totiz zacinaju vnasat do cestovania chaos - z najnovsich prirastkov napr. taka restauracia Hongkong je uz na Sturovej ulici (v dome sluzieb) a nie na Predmosti. Domaci sa v tom sice vyznaju, no chudaci turisti...
Zdravim, v prvom rade pochvala za zriadenie mobilnych dobijacich miest! Momentalna otvaracia doba vsak vyhovuje najma ludom, ktori nepracuju. Navrhujem posunut ju na 16.-20. alebo aspon 15.-19. hodinu, aby z nej mali uzitok aj zamestnany. Dalej sa prihovaram za vymenu oznacnikov za nove typy na celej Vystavnej ulici, ktora je na ociach vsetkych navstevnikov vystav konanych na AX. Vopred vdaka, zelam pekny den a v tomto teple tekutin nadostac! ?
Reakcia na: Vladimír #5426:
Napadlo, už dávno, v Plzni.
Reakcia na: Vladimír #5430:
Až na to v tej zátvorke s tebou plne súhlasím. ?
Reakcia na: Lord_Osa #5431:
Túto službu cestujúcim zavedenie SAD pri najbližšej plošnej zmene cestovných poriadkov, ktorá sa pripravuje. Problémy a okolnosti prípravy tohto upraveného CP už boli opakovane predmetom diskusie aj na tomto fóre. Nateraz neviem uviesť dátum, kedy ku zmene dôjde, ale určite sa s ňou počíta ešte v tomto roku.
Chcel by som sa opytat, ci by nebolo mozne v cestovnom poriadku uvadzat kedy v tom ktorom spoji pojde nizkopodlazny autobus. Malo by to byť uvádzané od 1.5.2007
ale este som to nikde nenasiel...a pomohlo by nam to dakujem
Reakcia na: M #5428:
Lebo je tam zlý a lenivý (alebo večne zaneprázdnený?) webmaster 😛
Reakcia na: M #5427:
Aj keď sa to niekomu nemusí zdať, aj ja by som už rád vykonal v CP zmeny (k lepšiemu 😉 ) Lenže stále je to akoby zakliate. Najnovšie sa chystá zmena zákona, podľa ktorého sa určujú maximálne časy vedenia vozidla, prestávky v práci a doby odpočinku pre vodičov. Dňom nadobudnutia účinnosti tohto zákona (lebo v návrhu sa niektoré veci dosť zásadne menia) sa bude musieť urobiť aj vážny zásah do CP, resp. povedzme si rovno, skoro všetky turnusy urobiť nanovo. Preto by bolo namieste zmeny v CP ako takom spojiť s aplikáciou tohto zákona do praxe.
Ono sa totiž človeku nielenže nechce, ale to priam nelogické robiť jednu a tú istú vec dvakrát tesne po sebe.

Cestovné poriadky v tomto meste mám na starosti počnúc zmenou zo 4.7.2005. Predošlý vývoj som neovplyvňoval. Intervaly na jednotlivých linkách som pri tejto zmene len spravidelňoval, väčšinou nedochádzalo k nejakým zásadným zmenám rozsahu prevádzky na jednotlivých linkách (pár liniek bolo ale zrušených úplne). Niekde boli intervaly mierne upravené kvôli náväznostiam na iné linky - snaha o systémový interval v sieti. Napr. na L32 som navrhol v rannej špičke interval 15 min., hoci dovtedy mala len 20min., nakoľko všetky ostatné chrenovské linky mali 15 alebo 30min. intervaly. Ak by sa do toho totiž vpálila jedna linka s 20min. intervalom, nebola by šanca ju vpasovať tak, aby sústavne nešla s niečím iným.
Samozrejme po 4.7.2005 sa robili úpravy podľa zistení z prevádzky (napr. obmedzenie L7, posilnenie L2 a 4 a pod.)

Ale to sa dosť ťažko opisuje takto po internete...
TeBeCe: Prečo nie je uvedená tarifa na žilinskej imhd.sk?
Reakcia na: Vladimír #5426:
Mňa to napadlo aj kvôli tomu, že študenti, ktorí v súčasnosti čoraz viac kupujú lístky, že keby bola takáto možnosť (najmä pre ,,cudzincov"), tak by si mohli kúpiť EZČK a spoločne ju spravovať. Tzn. neboli by už také rady.
A tiež aj pre starších dôchodcov, najmä manželský pár, či starí rodičia a ich vnúčatá a pod.
To, že to nikoho nenapadlo, tomu sa po klkinutí na web (Veolia a konkrétne vedenie atď.) radšej ani nevyjadrujem.

A inak by zaujímalo ako postupuješ pri tvorbe CP, resp. ako si prišiel k tomu intervalu, podľa ktorých sa zostavujú jednotlivé CP pre linky.

Mimochodom stíhať L21 cez L19 stále nemožnom stihnúť. Už by bol načase nový CP. Vždy ako príde pri križovatku Mlyny (za posledné týždne pravidelne), L21, ktorá v tom čase má zelenú prejde k Tescu a po rozjazde L19 a príchodu kTržnici už je preč.
Pritom chyb je na strane L19. L21 odchádza presne.
Takže dúfam, že snáď v tomto roku tie zmeny budú.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.