Reakcia na: 074 #4718:
Je to uz mozno desat rokov, co som vtedy po dlhej dobe zacal pravidelne cestovat v elektrickach v MHD BA a tam nemali s tymto problem, tlacitka stlacali aj stare babky. Ak sa to nema vyuzivat, tak potom nech sa to nevyuziva nikdy a nie, raz otvori a druhy krat nie. Potom vlastne neviem, ci si mam stlacit, alebo nie a posobi to neprofesionalne. Snad my tu v Nitre nie sme sprostejsi, aby sme sa to nevedli naucit. ? Ked zacali vo Vysokych Tatrach premavat nove elektricky radu 425.9 Baronky a dvere sa uz neotvarali automaticky, ale tiez bolo treba stlacit tlacitko, mi jeden znamy rozpraval historku, ako sa nevedeli nejaky turisti dostat dovnutra, lebo dvere boli zavrete a nevedeli, ze treba stlacit to tlacitko. Navrhoval, ze by mohli zeleznice vydat brozurku s vystiznym nazvom "Sedliak v Tatrach" , kde by okrem ineho bolo aj toto otvaranie dveri polopate vysvetlene. V Nitre by sa to stalo mozno aj bestsellerom ? ? ?
Vladimír
Re #4720 Dušan: V Bratislave je ale výhodá tá, že to zaviedli plošne na všetky električky. Kdežto u nás sa to zavádza postupne.