Reakcia na: Oki #4237:
Mňa by skôr zaujímalo, čím to je že sa tento rok roztrhlo vrece s cestovaním zadarmo (ZV, ZA, NR)?
Kedze v nedelu rano zacina jazdit denna doprava az od 7.00, tak na NS cestuju babky do kostola na omse od piatej, od siestej etc. Je to take mile, ked v nedelu v N2-ke o piatej nadranom sedia vedla seba svorne podnapity chrapajuci mladenec iduci zo sobotneho flamu z mesta a pobozna babka iduca na pol siestu na nedelnu omsu
ako je mozne, ze sa tie dve skupiny este nepobili, to nechapem
Vladimír
Posledné spoje väčšiny liniek sú vedené o 22.30 preto, lebo priamo naväzujú na ukončenie popoludňajších pracovných zmien v podnikoch. Netvrdím, že neskoršie spoje by neboli obsadené, ale treba toho, kto bude mať odvahu na začiatok zariskovať. A pokiaľ mám ja balík km, s ktorým môžem hýbať, nateraz sa mi javí dôležitejšie posilňovať niektoré smery cez deň.
Re #4216 buboo: S takýmto pohľadom zase ja celkom nesúhlasím. Podľa mňa posledná 12-tka pôjde vtedy, kedy si ju niekto objedná, vodiči budú v robote dovtedy, dokedy si výkon ich práce niekto objedná. Ak dnes má niekto ukončenie pracovnej zmeny o 18.20, na druhý deň zase o 23.14, nevidím dôvod, prečo by mu v grafe nemohla vyjsť linka s ukončením o 1.53... Pokiaľ bude mať zabezpečený zvoz, tak o čo ide? Ide len o to, či niekto tú nočnú dopravu zaplatí.
A pokiaľ ide o naozajstné nočáky, je pravdepodobné, že by sa vytvorila vlastná skupina vodičov, ktorý by ich robili. Pokiaľ viem, vo väčšine miest sú denní a noční vodiči oddelení a jedni druhým nefušujú do roboty...
O využití v podobe nikoho alebo zopár pripitých detičiek by som Ti niekdy osobne porozprával na tému napr. prešovskej nočnej dopravy, kde na najväčšie sídlisko (ako u nás Klokočina) ide nočák po celú noc každú polhodinu (!!!), polovica spojov z toho ako kĺby (!!!). A to prosím pekne vo všedný deň sú plné a v piatky nepoberajú (!!!). A ver tomu, že okrem vyspevujúcej mládeže nájdeš aj uprostred noci plno ľudí vracajúcich sa z návštev, zamilovaných párikov z prechádzky večerným mestom, zdravotných sestier idúcich do práce či z práce, ľudí čo cestujú na pohotovosť za lekárom a samozrejme cestujúcich, ktorí vystúpili z vlaku alebo diaľkového autobusu.
Uznávam však, že v nitrianskej realite je tlačiť sa v klbáku o napr. 1.30 v noci niečo nepredstaviteľné. Čím sa ale tak zásadne líšia tieto počtom obyvateľov takmer zhodné mestá v jednej a tej istej republike?
Re #4217 buboo: Drž sa klbakárskeho grafu...