Vladimír: Všimol som si, že už je odstránený zákaz vjazdu na Chrenovej pri poliklinike, to znamená, že už môžu mať busy zastávku na pôvodnom mieste, nie?
Hej, ako predvolebná kampaň sa premáva po celej BA, ale čo ma udivuje, že sú v ňom vždy nejaké vlky. Teraz som ho videl odbáčať z Račianskeho mýta na Mýtnu ako L31, 39.
Práve o tom to je. Prečo? To zaujíma aj mňa i ostatných.
Čím viac peňazí, tým je lepšia kvalita, mohli by byť lepšie busy, CP, inform. panely a iné.
Ale mesto, teda hlavne primátor údajne ako to myslím spomínal uko hovorí o poloprázdnych spojoch a teda nechce podporovať takú MAD so stratami, chce preto ten hviezdicový systém.Potom možno viac Sk?
Vzhľadom nato, že by sa nemalo veľmi propagovať akého primátora voliť, aby nebodaj došlo k problémom, tak 1 rada: Dobre to zvážiť a voliť takého primátora čo má dobré úmysly s MAD.Hoci je takých málo...
V Nitre sa s výlukami roztrhlo vrece. Zamýšľal sa niekto nad tým, čo spôsobí výluka Dolnočermánskej. Polovica Čermáňa je bez možnosti dosahu MHD. To sa už asi prejavujú tie predvolebné sľuby kandidátov na primátora Nitry. Otcovia mesta samozrejme MHD nepoužívajú, tak ich takéto problémy nezaujímajú. Ja osobne sa nedivím tomu, že bola zmenená trasa X-ky a zrušená zastávka Tehelná. Mal som možnosť použiť X-ku v utorok cca o 11:35 z Tehelnej. Obdivujem vodičov MHD, na to treba mať naozaj silné nervy. Plne súhlasím s Vladimírom ohľadom vylepovania reklamy v autobusoch. Naozaj to vyzerá kultúrnejšie v autobusoch prešovskej MHD.
Dlhodobo vopred plánované výluky sú pripravené lepšie, oznamované na poslednú chvíľu zase horšie.
Okrem chuti, ľudí chýbal pre výlep všetkých vývesiek v meste najmä čas. Vozidlá s displejmi sa zobrazujú ako X25, ostatné vozy majú vpredu dodatkovú tabuľku informujúcu o odklone. Vývesky sú vzhľadom na nezmenený CP vymenené len v MČ Zobor - t.j. linka je vyvesená na zastávkach, kde normálne nestojí a odstránená zo zastávok, kde bežne zastavuje.
Okrem toho je táto výluka krátkodobá, úprimne chcem veriť, že do konca týždňa skončí.
Som pozeral programovy rozpocet na rok 2006 na www.msunitra.sk a cast o doprave je zaujmava
1.3.2 Miestna komunikácia Štúrova križ. Hollého-Párovská ul.
Na vozovke sa prejavuje v znacnej miere sietový rozpad (tohto roku MsS vykonali na nej lokálnu opravu).
Podla vyjadrenia správcu miestnych komunikácií z prehliadky po zimnej údržbe je nutné vykonat súvislú
opravu, nakolko súcasný stav sa bude len zhoršovat. Jedná o jednu z najzataženejších komunikácií
a križovatky v meste
K termínu posunu realizácie súvislej opravy došlo z dôvodu prípravy rekonštrukcie tepelných kanálov
na Párovciach. rekonštrukcia týchto kanálov je v dotyku s miestnou komunikáciou Párovská
1.3.17 Súvislá oprava MK Považská
Oprava povrchu komunikácie a zlepšenie stavebno - technického stavu
K posunu realizácie prác došlo z dôvodu neskoršieho výberu dodávatela
1.4.9 Rekonštrukcia križovatky Wilsonovo nábr. - Mostná
Rekonštrukcia uvedenej križovatky predstavuje zmenu z priesecnej križovatky na okružnú
Presun do roku 2007 z dôvodu spolocnej realizácie okružnej križovatky Napervilská - Nábrežie mládeže.
1.5.2 Cestná svet. signalizácia + koord. kábel Štefánikova-Stanicná
Vzhladom na stažený výjazd, hlavne autobusov mestskej hromadnej dopravy, z ulice
Stanicná na Štefánikovu (v smere do centra, lavé odbocenie) bude vybudovaná na tejto
križovatke cestná svetelná signalizácia, ktorou dôjde k vyriešeniu tohto nepriaznivého
stavu. Zároven bude taktiež vybudovaná koordinácia medzi novobudovanou
križovatkou a CSS pred MsÚ, aby nedochádzalo k vytváraniu dopravných kolón
Presun do roku 2007 z dôvodu požiadavky Krajského úradu pre dopravu a cestné hospodárstvo,
aby rekonštrukcia križovatky bola rozšírená aj o križovatku Štefánikova - Rázusova, rekonštrukciu
svetelnej križovatky Štefánikova - Cabajská - Novozámocká a koordinácie medzi jednotlivými križovatkami
Nevie niekdo o tom viac lebo zaciatok realizacie (posunute terminy) je 10-11/2006
P.S.: jemne som to msuel opravovat bo copy paste zblblo s diakritikou.
Poznám z Brna, je to fakt dobrá vec.
Bolo by to dobré aj u nás. Veď dnes na SR to ma skoro každý mestský dopravca, či nie?
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
M
Čím viac peňazí, tým je lepšia kvalita, mohli by byť lepšie busy, CP, inform. panely a iné.
Ale mesto, teda hlavne primátor údajne ako to myslím spomínal uko hovorí o poloprázdnych spojoch a teda nechce podporovať takú MAD so stratami, chce preto ten hviezdicový systém.Potom možno viac Sk?
Vzhľadom nato, že by sa nemalo veľmi propagovať akého primátora voliť, aby nebodaj došlo k problémom, tak 1 rada: Dobre to zvážiť a voliť takého primátora čo má dobré úmysly s MAD.Hoci je takých málo...