Reakcia na: 810zssk #18167:
Ja si zas myslím, že ak by sa chcelo tak po prejavení dobrej vôle vodiča a cestujúceho sa ten bicykel dá odviezť. aj keď to nie je v prepravonom poriadku vyslovene zakotvené. Ja som raz ako stredoškolák viezol v Karose fúrik. ?

BB-Schuhu
Pre porovnanie, u nás (v Banskej Bystrici) máme za sebou prvú sezónu cyklobusu, avšak náš cyklobus je riešený úplne inak. Má charakter prímestskej linky, premáva za hranice obvodu mesta, nemá žiadne nácestné zastávky (len 2 nástupné a 1 konečnú) a svojou koncepciou je určený takmer výlučne iba pre cyklistov a turistov. Od toho sa odvíja aj vyťaženosť, ktorá je veľmi závislá od počasia. Skúsenosť ukázala, že ak je počasie priaznivé, tak boli pravidelne kapacitné problémy, naopak, ak pršalo a bolo chladno, mali sme v podstate prázdny bus (to sa však našťastie často nestávalo). Váš nitriansky cyklobus má úplne iný charakter a preto by ma zaujímalo, ako sa prejavuje napr. vplyv počasia na vyťaženosť u vás v Nitre?