Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Kedy bude na linke 8 nahraté a zaradené hlásenie na zastávku Lužianky , Hlohovecká ?
Reakcia na: Tootti #16688:
Solaris 10 by nebol odveci ? . Nevravím že by mi SORy nejak vadili,ale zas kupovať prevažne len SORy mi už pomaly príde otravné. Solaris by bol fajn
Reakcia na: Puro #16687:
Solaris 10 má + že má nízku podlahu po celej dĺžke voza, kdež to SOR robí malé len hrbáče BN
Tak dúfam, že sa budú nové busy riešiť výberovým konaním a dúfam, že zas Solaris porazí Sor. Aj Solaris vyrába kratšie vozidlá, napr. 10m ako majú v dpo.
Reakcia na: MacT #16685:
no dajme tomu heh ? . Ja iba že nebolo by odveci zopár iných značiek ako SOR
Reakcia na: Pilgrim #16682:
Takže je to vlastne jedno ? Napríklad aj autobus zn. Volvo, nech opäť trošku rozšírime počet značiek vo vozovom parku.
Reakcia na: andy_ #16673:
Andy, na odľahčenie - buďme ešte radi, že tieto automaty máme a sú také, aké sú. Bol som pred pár dňami v Budapešti a v tamojšom automate som si chcel kúpiť 24-hodinový lístok. Okrem toho, že automat vrátil jednu bankovku x-krát, nepozdávali sa mu ani mince a kúpa jedného lístka si vyžiadala približne 10 minút a to nesrandujem.
Mal by som jednu otázku, či bude novy cestovny poriadok schvalovaný podľa štúdie žilinskej univezity, ktorý mal plaatit od júla 2011 alebo bude celkom iný, alebo len nejaké kozmetické zmeny toho dnešneho. Za odpoveď ďakujem
Reakcia na: Vladimír #16679:
Mohli by kúpiť napr. Citelisy alebo ďalšie Crosswaye resp. Solarisy. Nevravím že Sorky by boli zlé, ale zas nemusia furt donemoty kupovať SORy (ktoré tvoria prevažnú časť nízkopodlažných autobusov). Najlepšie by bolo niečo Nemecké, ale či na Nemecké autobusy má dosť peňazí to je otázne. Ale je to vlastne fuk,hlavne že budú nové ?
Reakcia na: Peter023 #16680:
Zatiaľ sa na ňom stále pracuje. Malo by ho schvaľovať februárové zastupiteľstvo.
Rád by som sa opytal v akom stadiu je novy cestovny poriadok, ktorý ma platit od februara. Už je schválený, alebo sa len bude schvalovať?
Reakcia na: SorNB18 #16676:
V pracovnej verzii sa hovorilo o 4 štandardných autobusoch (12 m) a 6 nejakých "kratších". Značky a typy samozrejme vzídu z výberového konania.

Momentálne pojazdnosť vozov nejako nesledujem, jediná B 732, o ktorej dlhodobej odstávke viem, je NR-152AP, ktorá nejazdí a už ani jazdiť nebude.
Reakcia na: Pilgrim #16675:
Ja tiež. V roku 2012 by sa malo do MHD Nitra kúpiť 10 ks nových autobusov.
Reakcia na: andy_ #16673:
Akceptácia bankoviek je záležitosťou príslušného modulu, ktorý vyhodnocuje ich pravosť. Z bezpečnostných dôvodov nie sú akceptované bankovky, ktoré nesplnia potrebné kritériá.

Ja osobne zvyčajne pri platbe bankovkami žiaden problém nemám (a bývajú v rôznom stave). Musím však povedať, že som už tiež zažil stav, keď bol automat strašne "precitlivený" a nechcel vziať žiadnu bankovku. Zatiaľ to bolo vždy nejaký čas po tom, čo tam nejaký "expert" narval veci, ktoré tam nepatria. Ale toto už dopravca neovplyvní.

Bankovku tiež automat vráti, ak bola vložená krivo (99% prípadov). Stačí ju povytiahnuť a vložiť rovno.

Zníženie minimálnej sumy dobitia v automatoch je na zváženie. Ja osobne by som bol za, nerozhodujem však o tom sám 🙂
Reakcia na: Vladimír #16672:
A aké vozidlá by to mali byť?
Sú odstavené nejaké Karosy B 732?
Reakcia na: Vladimír #16672:
Myslel som autobusy na mhd
P.S. Ospravedlnujem sa za preklepy, pisal som to v rychlosti.
Zdravim a vsetko dobre do noveho roku! ? Moja skusenost s dobijacim automatom v Centro Nitra je taka, ze ma dost problem s bankovkami. Len kratko po jeho uvedeni do cinnosti mi asi az na 3. pokus zobral 10-eurovku, aj to len tu, co bola uplne ako nova. Vcera som mal problem aj bankovkami vytiahnutymi priamo s bankomatu - 10 a 20-eurovky sa mu tiez nepozdavali. Podobne pochodili ludia pred mnou aj po mne, kedze som tam este chvilu ostal. Niektori to napokon riesili rozmenim na drobne a hadzali don radsej mince. V suvislosti s tymito problemami navrhujem znizenie minimalnej sumy dobitia len pre automaty na 1-2 eura (clovek vzdy nema pri sebe dost drobnych) a zavedenie podpory dobijania cez bankomatove karty.
Reakcia na: Pilgrim #16671:
Áno, zatiaľ sa uvažuje nad 10 kusmi.
Zdravím. Pribudnú v tomto roku nejaké nové autobusy? ?

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.