Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
- Semafory

Ak potrebujete riešiť tieto veci, tak sa treba obrátiť sem, na Mestský úrad.

Ing. Ján Pánsky
referent dopravného urbanizmu a inžinieringu
telefónny kontakt: 037/65 02 248
Email: Jan.Pansky@msunitra.sk
Reakcia na: Romanus98 #20574:
keby si sa ohľadom toho ozval mestskému orgánu tak mohol by si spomenúť aj semafóry pre chodcov od N-Centra smerom na Boženy Slančíkovej. Chodci tam majú červenú asi 3-4 minúty(!) a zelená je len na jednej polovici prechodu namiesto toho aby bola aj v druhej polovici a toto isté je aj na Klokočine od zastávky Mikovíniho (smerom na Kmeťovu) k Lidlu. Neviem kto má v Nitre na starosti semafóry pre chodcov ale ZAKÁZAL by som dávať zelenú chodcom len na jednej polovici prechodu aby na druhom zas čakali na červenej.
Reakcia na: Romanus98 #20574:
S touto prosbou na tejto stránke moc nevyriešite, imhd nemá nič s riadením dopravy v mestách, ami s križovatkami a nastavením semaforov. Keďže je to mestská komunikácia, tak najlepšie bude obrátiť sa na príslušný mestský orgán, ktorý má na starosti infraštruktúru v meste. Je pravda, že zo smeru Poliklinika Chrenová sú tam v špičke veľké kolóny, spôsobené tým, že autá prichádzajúce z chrenovského mostu idúce rovno smerom na Polikliniku majú prednosť pred tými odbáčajúcími smerom do centra mesta. No toto treba povedať, resp. napísať mestu.
Ahoj. No kde začať. Už dlhšiu dobu ma štve to, že semafor na Akademickej ul. v Nitre vedľa OC Nitra má takú krátku zelenú. Stihnú prejsť pi najlepšom 3 autá a toť je vše. Akoby zelená trvala len 20 sekúnd 😑 Každé ráno tadiaľ chodím na buse (či už 14,15,19) a veľakrát zmeškám 2ku či 4ku čo mi ide od centra smerom na Čermáň. Každé ráno stojí na červenej minimálne 15 aút a aspoň 2 busy (na odbočke doľava). Mohlo by sa konečne s tým niečo spraviť, pretože nie som jediný, komu to vadí. Veľa ľudí prestupuje na iné linky od centra či na Čermáň a pod. Keby sa dalo niečo s tým porobiť, že by dali aspoň o tých 30 sekúnd dlhšiu zelenú tak by to moc pomohlo.
Ďakujem za pochopenie...
Roman M.
Reakcia na: Vladimír #20572:
Fíha, o takom niečom počujem prvý krát. ?
Reakcia na: Dispecer #20571:
Predpokladám, že mysleli elektrobus, ktorý sa bude kupovať pre MHD v Šali.
Reakcia na: Belphegor #20570:
No, mňa hlavne zaujala tá informácia o elektrobuse... ? Dúfam, že tým nemysleli ten v Krkonošiach, teda mimo územia SR...

P. S.: Videjko pekné, zaujímavé, len škoda, že zábery sú iba z Arriva NR a NZ, ak som si dobre všimol... ?
Reakcia na: Dispecer #20569:
pekne ? mne sa vždy páčilo to gesto ako sa vodiči počas jazdy navzájom zdravia kývnutím ruky, spríjemňuje to cestovanie
Reakcia na: Utečenec181 #20566:
Večer sa vraj oholil a možno i vlasy si vyžehlil.
Reakcia na: Utečenec181 #20566:
???
Dnes 18:11 spoj 32 odchádzal zo zastávky o 2 min. skôr z poliklinika klokočina smer Gorazdová. Vodič je fúzatý a brčkavé vlasy má. Autobus Sor kĺbak.
Reakcia na: dominika16 #20564:
V poriadku, rád som Vám to priblížil a snáď i zodpovedal. Verím, že takéto situácie sa budú v budúcnosti stávať čo najmenej 🙂
Reakcia na: MacT #20562:
Z mojej strany to bola len zvedavosť, ako bola situácia vyriešená a to ste mi už vysvetlili. Ďakujem Vám za odpoveď ?
Práve na našich nelegálnych štruktúrach,rozumej RTVS, spominali na zajtrajšie 30. výročie výbuchu v Černobyle. Na ten deň si pamatám ,ako dnes, cestovali sme do Tatier s mojim ,dodnes ,najlepším kamarátom. Na vtedajšej linke 80051, z Nitry do Popradu,bolo v ten deň vypravené náhradne vozidlo ,C734.00, ,NRA-05-67,tiež na diaľkovú linku mohli poslať aspoň C734.03, pre neznalca C734.00 mala rovnaké sedadlá,ako vozy MHD,:P ,miesto kmenovej LC735 ,NR-94-92,ktorej deň predtým vypovedal motor. Ešte sme cestou sme vtipkovali na politicku situaciu, až priamo v Starom Smokovci, cieli našej cesty týmto busom, stála v protismere odstavená,na tom najnevhodnejšom mieste rovnaká C734, AS-45-07, s logom ČSA, ASI sme suhlasili,v prvom momente s našim vodičom (viezli nás páni Rudolf Polakovič a Marian Kost ),že či mu j...,pražákovi,lenže,ako sme sme ho míňali,bolo nám jasne,že nepostál tam,aby svojich pasažierov vyložil,čo najbližsie k hotelu, ale, úplne vľAVO V ZADNEJ čASTI SA RUčNýCM HASIACIM prístrojom snažil zadusiť šlahajúce plamene. Asi to dopadlo dobre,lebo o hodinku tam už ten bus nestál a my sme sa z hlasu Ameriky dozvedeli, čo sa stalo v Černobyle,až 29.4. a ten trápny prejav vtedajšieho akožeprezidenta republiky JuDr. Gustáva *****a (aby sme neopakovali neslušné slová,volajme ho ďalej súdruh Husák),ešte aj po 30 rokoch irituje,dávali ho dnes.
Reakcia na: dominika16 #20561:
Zdravím, odpovedám z pozície vodiča daného autobusu. Vzhľadom na uvedené auto (ktoré o.i. stále na vyšrafovanej časti vozovky - teda tam, kde nemalo) nebolo možné prejsť zákrutu smerom na Žilinskú ul. Keďže v tejto oblasti sú početné jednosmerky, autobus smeroval na Klokočinu, pričom na križovatke Hviezdoslavova x Mikovíniho sme odbočili doľava smerom k zast. Mikovíniho a Poliklinika Klokočina a následne vľavo na Pražskú ul. a popri Bovi-Rene sa spoj zaradil na svoju trasu od zast. Rybárska, kde bola situácia konzultovaná s dispečerkou a taktiež príslušníkmi Mestskej polície.
Situáciu o hodinu nepoznám, pričom viem, že dané vozidlo už "nezavadzalo" po 12. hod., kedy bola mnou zast. Žilinská plne obslúžená. Ohľadom toho ešte dodám, že neviem aké vozidlo bolo nasadené na spoj o hodinu neskôr t.j. 9:17 (či 9,5m alebo 12m), avšak z môjho uhľa pohľadu tvrdím, že ja ako vodič nie som povinný prechádzať po obrubníkoch, resp. chodníkoch a riskovať tak prípadné poškodenie vozidla, resp. iného majetku.
Osobne mi je ľúto, že zast. Žilinská nebola obslúžená a vznikli Vám prípadné komplikácie, avšak tento stav nevznikol chybou mňa ako vodiča, resp. dopravcu.
Verím, že toto vysvetlenie prijmete s pochopením.

Zdravím, chcem sa spýtať, či autobus ,,30" v sobotu ( o 8:17 mal byť na zastávke žilinská) sa aj na tú zastávku dostavil akousi okľukou? Boli sme na zastávke žilinská dvaja a videli sme situáciu, že nevedel vytočiť skrz zle zaparkované auto a tak sa vzal a išiel ktovie kam. O hodinu neskôr viem, že autobus už obišiel to zle zaparkované auto. Nevadí mi, že som meškala do roboty, len chcem vedieť, či by autobus nemal prejsť cez každú zastavku aj keď s okľukou. Ďakujem
A to som si spomenul na nedeľu o týždeň skor,spred 38 rok,keď v nedeľu 17.4.1977 na linke č 6. jazdila Škoda 706 RTO ,NR-07-07, asi pradvdepodne už záložne vozidlo, miseto tachometru len diera v prístrojovke a moj otec len krútila hlavou,že to je taká haraburda,ani neťahá ten motor,ako sme sa s ním viezli a z výfuku , chrlil oblaky čierneho dymu, no najdlhšie Prežil NR-30-57 aj napriek knučiacej prevodovke v r.1976, ten prežil aj Jelcze,tie sa rozpredali
Sorry za OT, nie je to z môjho rodného mesta, majstra Slovenska v hokeji? ☺ ,ale verím,že aj tu majú tie vozy skalných,navyše ta RTO už hosťovala v NR na DOD,to sú fotky z dneš nostalgickej jazdy
http://alvin630.rajce.idnes.cz/Jazda_Historickych_vozidiel_MHD_B741/
Reakcia na: veveskorec #20556:
jaj. Nejak som nezaregistroval že mu odvrávali a tak...tak beriem späť teda

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.