Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: Dusan85 #6232:
Vozy sa na linkách striedajú. Všetky. Aj klbáky aj sóla. Takže ak niekde je zadeľovaný klbák, je jedno či pôjde Karosa, Mercedes alebo Ikarus.

Nuž, ja neviem, ale v bratislavskom fóre nezriedka čítam o kolónach a následnych meškaniach spojov aj o nemálo minút.
Reply on: S499.1023 #6236:
Neroznecuj tu rozličné vášne ? ?
Mimochodom, prajem všetko najlepšie k meninám Hedvige.
Reply on: Dusan85 #6232:
Rýchlejšou jazdou v dopravnom kolapse? A do minúty sú busy na zastávke odkiaľ?
Reply on: Dusan85 #6232:
mozno preto par Ikarusom zhoreli motory ?
Reply on: Vladimír #6226:
a este jedna otazocka.vlastne tie klbove vozy sa na jednotlivych linkach striedaju?cize to je jedno ci na L2 posles Ikarus alebo Karosu?..a co sa tyka toho meskania spojov je pravda ze dopravny kolaps nieje v Nitre nic nove ale v BA to riesia napriklad rychlejsou jazdou.dnes som sa vratil z odtial a tam do minuty su busy na zastavke aj ked je pravdou ze jazdia trochu rychlejsie ?
Reply on: Vladimír #6226:
diky... co sledujem a siel som s L2 najvytazenejsie casove intervaly su jak si spominal tesne po tej piatej a po siedmej hodine kedy idu skolaci a popoludni od tej 13h do takej 15h. cize take dve hodky rano a 2-2 a pol hodiny popoludni.za vybavenie poziadavky ti dakujem
Reply on: Dušan #6229:
Neviem odpovedať.
Reply on: Vladimír #6228:
Len tak pre zaujímavosť, aké sú náklady na zabezpečenie cestovného poriadku na zastávku MHD ( papier, lepidlo príp. celá tabuľa s plexisklom v prípade zohnutia, výjazd vozidla s lepičmi, mzda...) neberme do úvahy komplet celý označník.
Reply on: Dušan #6227:
Díky. Bude tam.
Reply on: Dusan85 #6225:
Niekedy radšej meškanie 5 min ako náskok 2 min.

Vladimír: Na zastávke "Janíkovce-Hlavná" chýba čitateľný cestovný poriadok. Neviem či je pre obyvateľov potrebný, ale hodil by sa tam ?
Reply on: Dusan85 #6225:
Od stredy sa bude "niečo robiť" s nabitou L2 o 5.14 z Klokočiny. O ktorej rannej L2 hovoríš Ty neviem, lebo si to nenapísal.

S meškaním 5 min. sa nebude robiť zatiaľ nič, nakoľko meškaniam vozidiel dopravca vzhľadom k neutešenej dopravnej situácii v Nitre, nedokáže zabrániť.
Reply on: Vladimír #6220:
dnes som cakal na zastavke raz.zel.stanica smer Cerman na L2 ktora isla 10:00 a 10:30 teda 2 krat za hodinu a este k tomu aj mala 5 min meskanie.a rano som siel opat natrieskanou kratkou L2 bude sa s tym teda nieco robit alebo nie?
Reply on: Kami #6223:
to je vsetko este hudba buducnosti.bohuzial
Reply on: ANONYM3 #6222:
povedal by som, ze staci jedine - objednavka mesta.
A ako to bude s nočnou dopravou?? Asi sa v nabjližšom čase nebude zavádzať.... Nejaká jedna-dve linky by sa možno mohli spraviť...
Vladimír:

Ved preto som to adresoval najma na zastupcov SADky a mesta. Z mesta to tu bud nikto necita, alebo mu nestoji za to na to reagovat. Dakujem Ti vsak za odpoved, je dobre sa uistit, ktorym smerom dalej pokracovat...
Reply on: Marko1 #6219:
Tej Tvojej poslednej vety by som sa držal. Ak Mesto vysporiada pozemky, vybuduje nové (minimálne rovnako kapacitné) obratisko so sociálnym vybavením pre vodičov, ku ktorému povedie aj pre autobus vyhovujúca komunikácia a k tomu všetkému aj bude súhlasiť s navýšením výkonov MAD, SAD bude tá posledná, ktorá sa bude brániť 🙂
Dakujem Vladimír za reakcie, aspon niekto.

O priestore na otacanie je este skoro uvazovat, pretoze by to chcelo vyriesit pozemky (to je teraz o inom). Potom by plocha mohla byt taka, ako na Gorazdovej, pripadne aj vacsia. To uz je pre mna skor otazkou, ci ma zmysel tam tahat vsetky spoje vsetkych liniek (najma v spicke 😵.

Prave vyuzivanie k vstupu cez hlavnu branu ludmi, ktori pouzili na pristup MHD, je mi trosku nelogicke, kedze uz pravidelne byva MHD cez Vystavnu pocas vystav odklanana na Tr. A. Hlinku (to povodne nebyvalo), co znamena prejst peso okolo celeho Ncentra a ist cez hlavnu vratnicu, ktora byva najviac plna (aj ked to tiez uz postupne klesa). Pritom by tym istym busom mohli ist az k SPM a prejst vystavisko opacnym smerom.

Druhou vecou su navstevy cisto SPM, resp. akcii SPM. Mimo vystav je vystavisko „zatvorene“, takze pripadni navstevnici SPM, ktore je otvorene denne okrem pondelka, musia ist linkou MHD po Gorazdovu a dalej po vlastnych (samozrejme okrem linky 19). A to je prave skoda, ze vlastne do muzea sa dostanete iba autom alebo peso. Ako si mam potom vysvetlit tie rozne akcie, ktore sa usporiadavaju pre zvysenie navstevnosti muzeii a galerii, ked MHD (dirigovana mestom) nezabezpeci ani ziadnu dopravu? Preto by nad tym malo mesto trosku pouvazovat…

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.