Reply on: S499.1023 #4740:
názov Barónka dostala od samotných strojvodcov, nakoľko prvotné problémy s týmto radom boli aj také, že sa nevedeli ráno dostať do súpravy, a tak si museli pokľaknúť a núdzovými ťahadlami ich otvoriť. Toto bolo všeobecne ponímanie ako "klaňanie", preto jej začali hovoriť Barónka... ale to som asi poriadne OT ?
S499.1023
Vjetor
[Učeň]
Príspevky: 3
Body: 191
30. 9. 2005 15:32:43
IP: Logged
RE: Prezývky elektrických rušňov a jednotiek, parných rušňov
Ahojte. 425.9 sice dostala prezyvku Baronka, dokonca takmer oficialne, ved maju aj napisy na stanovisti, ale nejako sa to neujalo, viac sa pouziva Tatra - pek, podla podobnosti s krabicou :))) Tetra - pak...a fakt jej to pasuje.
Vie niekto prezyvku na novu 840 ?