Reply on: Dušan #4419:
Za konkrétne tipy budem povďačný, to som už napísal.Ako som už dávnejšie spomínal, pri najbližšej plošnej úprave CP by som chcel jazdné časy rozdeliť až do troch časových pásiem. Zo súčasných "slabých" by sa vydelili ešte "nočné", ktoré by platili pred 5.30 ráno a po 21.00 večer. Hádam jedine tam je priestor na skracovanie jazdných časov. Ale aj tak, z celokového balíka spojov spoje v tomto čase predstavujú minimum.
Okrem toho, hranica medzi brzdením spoja a meškaním je často veľmi vratká. Nie je to ľahké napasovať.
A najčastejším problémom, ktorý riešim je nestíhanie jazdnej doby a z toho plynúce meškania.
antireklama na SAD
Dušan
S499.1023, máš pravdu, nikdy som nerobil vodiča MHD a určite ani nebudem. Tiež som čakal, že budem mylne považovaný za násilníka. Ale pozornému čitateľovi určite neuniklo, že ja som ani slovom nespomenul, že by som to ja riešil nejakou bitkou a pod., len som napísal, že by to pre toho vodiča neskončilo dobre, keby som bol ja ten cestujúci. Mohlo by to skončiť, napr. ako si ty napísal, ale myslím, že čiste len teoreticky, lebo spominaný vodič by to asi vzdal. A v závere príspevku som len naznačil možnú situáciu, aká by podľa mňa v Blave kľudne mohla nastať. Je totiž všeobecne známe, že v Blave bývajú cestujúci dosť surový k revízorom či vodičom. Inak jediné šťastie, že v NR nie je časová tarifa, lebo to by znamenalo podľa môjho, aj keď možno subjektívneho názoru drahšiu MHD ako v BA. U nás totiž busy MHD jazdia neporovnateľne pomalšie a za rovnakú dobu prejdú menšiu vzdialenosť ako tie v BA (neberem do úvahy prípadné zápchy). Kým autobusu trvá cesta zo sídliska do mesta 10 min, mne peši (mierne rýchlym krokom ale nie behom) iba 2 krát toľko, teda 20 min.