Dnes dopoludnia som na STV sledoval Regionálny denník alebo ako sa to volá a časť relácie bola venovaná rozhovoru s predsedom VÚC Nitra a s víceprimátorom Nitry. Rozoberali sa problémy Nitrianskeho kraja a Nitry samotnej a sám som bol prekvapený, že veľkú časť rozhovoru zabrali debaty o nitrianskej MHD. V zásade môžem celú vec zhrnúť tak, že obaja páni kritizovali nespravodlivé rozdelenie dotácií na MHD, kedy mestá Žilina, Banská Bystrica a Prešov (ten bol obzvlášť spomínaný), ktoré sú počtom obyvateľov porovnateľné s Nitrou, dostávajú nepomerne viac finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu. Ak som správne pochopil, taký Prešov dostane na MHD trikrát viac ako Nitra. Okrem iného ma zaujalo aj to, že zo všetkých spomínaných miest kategórie počtu obyvateľov 80 000 - 100 000 má Nitra údajne najnižšie náklady na 1 km.
tu je
kalimero
no, a isiel som na tej 25, NR607CF a to je smutok. to je sice pekne, ze mame aj mercedesi medzi busmi ale komfort a vybava je na urovni hadraplanu! tam sa sedi nad blatnikmi jak vo vykladnej skrini!!! ?
tam ide iba o to, aby stare babky mohli nastupit dovnutra nie po 3 schodoch ako v karose ale iba na jeden a uz je tam! preto su tie sedacky tak vysoko... a je ich tusim menej a horsie sa na nich sedi ako napr v karose... je to dost smutne, to nehovorim o cipovych kartach, nocnom spoji, chybajucich spojoch...