Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Spolocnost SAD-Nitra opet v stredu "nesklamala"... ? Autobus linky cislo 9 mal ist o 17:20 z klokociny...skoda ze isiel o 17:16 lebo keby ide nacas tak by ho stihli "vsetci" cestujuci...
Mohli byste mi prosim casem zjistit vyrobni cisla Ekobusu BN12? Stitekje u prednich dveri a staci mi posledni trojcisli WINu
Plynová Agora šľape veľmi dobre:-)
Reply on: TeBeCe #1198:
este doplnim, 184CX pojde do premavky na poludnie namiesto agory.
Prvy Ekobus 186CX uz jazdi (L14).
Agora dnes na obed v NR konci (L4)

(info by Vladimir)
Reply on: Vševedko #1195:
ja som ich vnímal (V. 7000) z tej pozitívnejšej stránky: nízka podlaha, veľké vetráky, dobré jazdné vlastnosti a BUSE transparenty 🙂 Ak to vydržalo metrópotló v Bp., tak to vydrží všetko ?
Reply on: TeBeCe #1192:
Ved toto je dialnica oproti surdoku;)
Treba este dodat, ze na Surdok premavali pravidelne aj nizkopodlazaky...
Reply on: Majkl #1191:
No to sú také teoretické otázky:-P. Keby som neusel brať ohľad na peniaze, tak asi Citaro alebo Scania OmniCity či tak nejak sa to menuje. Ale keby som mal obmedzený mešec a zúfalú potrebu obnoviť vozový park, tak ten SOR BN12 (a možno bude čoskoro aj klobása od SORu) a keby som mal o trochu viac peňazí, tak Soplaris.
Volvá 7000 sa mi nepáčili z pohľadu cestujúceho vôbec, klasické sedačky na podestách a horolezecký výstup na ne...
Majkl: Miestami tá cesta už ani nie je asfaltová, len obyčajná prašná... 🙂
Reply on: TeBeCe #1192:
samozrejme. Na Surdok síce vedie asfaltová cesta, ale výtlky sú hlboké asi 20 cm... (možno to už opravili). Neviem, či si videl tú testovaciu dráhu v Bolechowe, kde skúšajú, čo znesú Solarisy... Tak niečo podobné je cesta na Surdok. ?
Reply on: Vševedko #1189:
no však tak som to myslel (najhoršia cesta s obsluhou MHD v SR) 🙂
Tak aké vozidlo (12-18 m) sa Tebe momentálne najviac pozdáva? (mne osobne sa veľmi páčili Volvá 7000, čo majú aj v BKV)
Surdok aj vo mne zanechal hlbokú stopu ? Odvtedy viem, že MHD môže jazdiť naozaj všade... ?
Reply on: Majkl #1188:
No, myslím, že by som Ti aj v BA vedel ukázať horšie cesty ako je cesta na Surdok. Špecifikum Prešova je len v tom, že po takejto ceste jazdí MHD:-).
Citaro bývalo mojím obľúbeným autobusom ale po sťažnostiach prevádzkovateľov na tieto vozidlá k ním začínam mať rezervovanejší vzťah.
No a rozhodnutie či SOR alebo Angora je asi hlavne cenové - veď lepšie 4 SORy než 3 Angory.
Inak, ja som sa tiež stal priaznivcom SPRu odvtedy, čo som absolvoval exkurziu do Libcháv a videl som to nadšenie, ochotu a štýl práce. Na dvore mali prvý SOR BN12 a prvé 2 C12, ktoré dovtedy ešte nikdo nevidel. Karosda by nám niečo také nedovolila ani fotiť. V SORe nám ešte postavili autobusy ako sme chceli a poprevážali nás po širokom okolí.
Reply on: V.P. #1187:
o tom, či dopravca kúpi Sory, alebo Agory určite nerozhoduje kvalita ciest... ? Veď existujú aj iné nízkopodlažné vozidlá v podobnej cenovej kategórii ako Agora - napríklad Mercedes Citaro (jeden už v NR jazdí), a ten je podľa mňa podstatne robustnejší a znesie viac.
Btw. práve v Prešove som išiel autobusom asi po najhoršej ceste akú som kedy v SR videl (linka 41 na Surdok) - čím samozrejme nechcem generalizovať stav prešovských ciest.
Majkl.Ja sa práve preto stotožňujem s názorom Viery.Prešov má podstatne lepšie údržiavané cesty než Nitra a práve preto môžu v jeho uliciach premávať aj super nízkopodlažné busy a pritom frekvencia vnútromestskej dopravy je v Prešove porovnateľná s Bratislavou.Jednoducho povedané,mesto sa o mestské komunikácie stará.
uko: Ekobusy maju ako prve NR vozy dopytove otvaranie dveri. planuje sa tento dopyt aj pouzivat v praxi?
Reply on: LUK #1184:
no, pravda je, že donedávna som ich nemal veľmi rád, ale na poslednom autosalóne v NR som sa zdržal v stánku Soru asi pol hodinu a dobre som sa porozprával s ľudmi odtiaľ. Odvtedy som začal brať Sory pozitívnejšie (keď som videl, aký k tomu majú oni prístup). Jedna vec mi ale vadí - Sory (vlastne Creda) v Maďarsku... ?
Vševedko: a čo ja viem? Niektorí k ním majú odpor (však Majkl?), tak som si myslel, že Ty s tak vyhranenými názormi tiež... 🙂
Reply on: LUK #1182:
Prečo? Však ja som bol odjakživa SORofilný:-P.

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.