Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Furcan: Ak sa Ti podari zistit tu firmu a budu za ten polmeter aj s pripadnym odvozom, ak by to bolo tazke, pytat vela, daj vediet, zasponzorujem to! Len sa musis poponahlat, na srotovisku sa to rychlo strati v pribudajucej kope zeleza a 3 neustale zerave vysoke pece USS pracuju velmi rychlo. Skus DPMK, ak s tym nic nemaju, tak Spravu ciest a komunikacii, alebo na Magistrate, cesta je vo vlastnictve mesta. Ta kolaj je fakt unikat, KVKV poda blizsie info preco a z akeho roku pochadza.
TA: Ty budes asi o dost mladsi rocnik, ked si nepamatas vypravu elektriciek "na papeza". Vtedy sa dali do pojazdneho (bohuzial aj docasne pojazdneho) uplne vsetky, aj tie, co boli odstavene uz na vyradenie a dlhorocne "vozovnove leziaky", ktore boli bud po vacsich nehodach alebo technicky skanibalizovane. Vonku boli aj vsetky trojicky a z trate (nie slucky) VSS - Barca vznikla vyse kilometra dlha konecna.

MO=mimoriadna oprava (poruchy, po DN a pod.).

DPMK uz nechce ani jednu T3Mod ani za nic. Dokazom toho su zakupene rozne modernizacne prvky (polpantografy, IS BUSE atd.) pre 6 ks reko z T3 na T3Mod, ktore sa vsak napokon vyuzili vsade inde (napr. na T3 po GO 361 a 337, alebo pri najblizsich prehliadkach napr. 414 do paru k 361, 622+623 len vymena za polpantografy...). Akekolvek modernizacie spojene s vymenou vyzbroje su momentalne na kosicke pomery prilis vysoke, preto by DPMK nemal vahat odstavene T3 postupne a hoci aj pomaly davat na GO s jednotne stanovenymi dosadzovanymi modernizacnymi prvkami (ŕ la 361 a 337). Len preboha ziadne vlecne T3! Este tak so spriahadlami ESW a "po kosicky" stiahnutym prednym zberacom 🙂
Reply on: Dopravák #17741:
Trosku ti usla suvislost. Vladimir reaguje na to ze Yeti nema paky na robenie velkych veci.
KVKV: urcite aj masnibus je ekologicka alternativa k IAD, ale pokial uz mam aky-taky, aj ked chaby zaklad infrastruktury k E a T, tak ho treba vyuzit a dla moznosti rozsirit. A hlavne koncepcne, zrusit nezmyselne subehy trakcii, linky tahat podla zatazovych smerov, vytvorit kvalitne prestupove uzly so spolocnou hranou nastupist... Dobre sa o tom keca, ale je to velmi narocne na pracu, cas, zdroje informacii, rozne prepocty cohokolvek.
Reply on: Vladimír #17738:
a teraz si ma dorazil aj ty... A načo sú tam podľa Teba?... Aby tichúčko podporovali magistrát a prihrievali im ich polievočku... Jemine, veď keby sa všetci vysoko postavení v DP postavili proti všeliakým tlakom a politickým frakciam a konečne si dupli... ale kdéé, oni, kedže sú ich nominanti, tichúčko plnia príkazy VyVolených.... ?
Reply on: TA #17736:
No podla toho co sa tam pise...KT3 vznikla prepojenim dvoch klasickych T3 nizkopodlaznym clankom, kym K3 je vlozenie nizkopodlazneho clanku do K2 ?
http://www.trampicturebook.de - celkom pekná stránka....ED treba určite zachovať ?
Reply on: KVKV #17725:

"TAKŽE VIETE ČO JE TREBA ,ALE PODLA VAŠICH INÝCH PRÍSPEVKOV SA USVEDČUJETE Z TOHO ,ŽE ROBÍTE VŠETKO PROTI"

A smiem sa opýtať čo môže yeti robiť v prospech danej veci? Hodiť sa o zem alebo čo? Jasne vyjadril postoj, podľa ktorého si želá modernizáciu koľajovej dopravy. Ale možnosti pre uskutočnenie tejto modernizácie má len o málo viac ako ktokoľvek z nás na fóre.
Reply on: TA #17736:
Dal bych sem link , ale admini by se asi vztekli .. Hledej na foru jistyho SK webu o MHD (neni to tenhle)
Reply on: PvvS #17699:
KT2 a KT3 ❓ ❓ ❓
Reply on: Furčan #17730:
no aspoň su fotky ? ,čo je škoda je to,že veru,nič sa nezachovalo...to je voničem.. ?
Reply on: BigMac #17721:
prosím Ťa len nenabúraj... už je tma... ? a očom to tu vlastne točíte? ? ... Radšej Nám príď pomôcť zachrániť ED ? ...
Reply on: BigMac #17715:
niekde začať treba ❗ Napokon, ak sa niečo robí, robia sa aj chyby. Ale aspoň, že sa niečo urobilo.
Podľa mňa by DPMK malo dnes radšej 10 x T3Mod než 10 x T3.
Reply on: pete #17718:

Neviem detaily, ale tak to niekde definovali a tie motorizované vleky som videl. Možno jazdia dodnes (?)
Reply on: Furčan #17730:
Hm a mysleli by si ze si to pytas do zberu..takze by Ti to skor predali ako dali ?
Reply on: KVKV #17704:
aj mna napadlo pitat si kusok kolaje,ale neskoro, pokial mi niekto napíse aka to bola firma tak po nejaky ten kusok tam zajdem
Re #17707 redburger: bol som tam ja a nafotil ako to rozpaluju
Re #17710 Diggi: smola 😞 posledne kusky kolaji stamat odniesli pred 18hod. ?
Oprava na linke 55 ? ?
Reply on: trolejLuky #17676:
Ty kokso dobre že tu nespominaš na ŠMky na lenke 55 ? ?
Reply on: Sarko #17685:
čo je to MO ❓
Reply on: Sarko #17669:
tú návštevu pápeža si použil len ako označenie, ako dávno to bolo alebo bola vtedy nejaká mimoriadne veľká výprava vozidiel ❓

Re #17677 trolejLuky: tak chceš tam 18m alebo 12m bus ❓ najprv sa rozhodni... ?

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.