Dakujem vsetkym za objasnenie situacie okolo 414.
Svojim sposobom klobuk dole pred DP, ked si znova trufol spojazdnit ako solo voz, ktory im dlhe roky robil napriek...moznoze predsa len bude posluchat.
Je pravda, ze kym ostatne eliny maju pri rozbehu 400A aj viac, na 414 to dosiahlo max. 200A. Kedze sa to iste dialo aj pri brzdeni, s riadicom sme tipovali na zle zaradeny bocnik od meracieho pristroja.Ale rozjazd bol v pohode, nezdal sa mi lenivy.
Mozno je to zavada, ktora ako spomina Sarko, vznikla az po SP.
Svojim sposobom klobuk dole pred DP, ked si znova trufol spojazdnit ako solo voz, ktory im dlhe roky robil napriek...moznoze predsa len bude posluchat.
Je pravda, ze kym ostatne eliny maju pri rozbehu 400A aj viac, na 414 to dosiahlo max. 200A. Kedze sa to iste dialo aj pri brzdeni, s riadicom sme tipovali na zle zaradeny bocnik od meracieho pristroja.Ale rozjazd bol v pohode, nezdal sa mi lenivy.
Mozno je to zavada, ktora ako spomina Sarko, vznikla az po SP.
Sarko
Diggi však správne vysvetlil, ako to bolo so vznikom a osudom trojičky #414+415+416. Tá vznikla po prvých veľkých zmenách v radení súprav a vyraďovaní zadných vozidiel z trojičiek. Súprava 414+415+416 tak vznikla v roku 1990 práve po poslednej dodávke T3SUCS #415 až 424. Ak teda existovala súprava 414+303, muselo tak byť len do zhruba konca roka 1989.