☺
No ked si vezmem ze Petrzalka je 1/4 obv Bratislavy, ze tam zaciname s intervalom 4 minuty a v preklade 2 minut.
Ze vsetky elektrickove radialy bezia s celodennym prekladom max 4 minuty a Karlovka s 2 minutami a pripravovana zmena v linkovani troflov prinasa zahustenie intervalov aj tam, tak co som si pozrel intervaly kosickych liniek, sa na to proste nehrabu.
A to si ja pamatam este predosle linkovanie v KE a to bol uplny des.
Neviem nakolko mame viac pocmarane elektricky ako v Kosiciach, ale mozno je to pravda. A mozno je to aj tym, ze u nas sa da elektrickou zviest aj po deviatej vecer bez toho aby clovek musel cakat 30 minut. Pomale su v centre, ale to su urcite aj v Kosiciach. Hlavne pri stave Vasho zvrsku o tom nepochybujem.
V kazdom pripade nemyslim, si ze si mame co zavidiet. Len som si dost isty, ze MHD v hlavnom meste je na tom lepsie ako v Ke.
no ak to vide tak ako hovori tak to bude snad najvacsi tunel v historii
ano je Pravda ze tie intrvaly u nas su hrozne ale zatial nemame taky problem zeby v spicke vela ludi ostalo vysiet a ziadne radikalne obmedzenia nas nastastie tento rok aspon zatial nepostihli
v tomto smere uz unas aspon bezia tendre na vozidla zatial co oni riesia ci Im niekto pozica 6 autobusov a ako postavia nejaku t. trat do dolnej hornej
No ako keby Bratislava mala neviem ake huste intervaly..možno tak Petržalka má intervaly hustejsie inak je Bratislava v mnohých častiach porovnateľná intervalovo s Košicami a niekde dokonca aj s Prešovom. A tie vaše električky počmárane až hnus každa jedna a v pohode ich obehnem aj pešo lebo idu hrozne pomaly po celej BA.
tunel uz funguje
stanica caka na reko a tie elektricky, v ktorych sa viezlo pol cloveka aj tak nikomu nechybaju.
A aky je rozdiel ci ti pride trofel lebo bus. Rozdiel je ako casto ti pride. A vermi, nosnu linku s intervalom 10 ci 15 minut v spicke si moze DPMK nechat.
Bratislavska MHD ma mnohe problemy, a aj velke problemy, ale do stavu v Kosiciach este nedospela.
Uz len rozdiel v ponuknutych miestokilometroch je na polovicne mesto prepastny. 1,637 verzus 4,272 mil. mkm.
On ho nemaľuje, on len uvažuje presne tak, ako vedenie DPMK, ktorým je to tu všetko ukradnuté. Im ide o to, aby poslali DPMK do kolien a získali prevádzku MHD, resp. len autobusov do svojej réžie.
stat sa moze vselico ale az tak by som to zle nevidel, nasa MHD este relativne dobre funguje, pozri sa na Bratislavu aka je situacia tam, tunel po vyse dvoch rokoch horko tazko sprevadzkovany, stanica zrusena bez nahrady, niektore trolejbusove linky nahradene autobusmi, vyradovanie vozidiel bez nahrady, obedzovanie a rusenie spojov bez nahrady, myslim ze nato ze sme na "dalekom vychode" je to este ozaj celkom dobry stav
dnesna doba nas len casto uci machlit certa na stenu
No o ochrane pred veriteľmi by sa dalo hovoriť v prípade, že by DPMK bol tesne pred krachom a rozhodovalo by sa či má zmysel ho zachraňovať, alebo nie... Ak áno, nasledovala by reštrukturalizácia a s ňou spojená ochrana pred veriteľmi. Ak nie, nasledoval by bankrot, a potom by musel vzniknúť nejaký nový prevádzkovateľ, ktorý by odkúpil majetok a z toho by boli uspokojení veritelia...
Mesto už podnik poškodzuje niekoľko rokov, či už priamo svojimi rozhodnutiami alebo nepriamo prostredníctvom nastrčených funkcionárov...
Myslím, že autobusy by im zobrať nemohli, pretože mesto zaplatí SORu za dodané busy... Takže J&T svoje peniaze za busy dostane, či ich dostane aj druhýkrát v podobe splátok za úver to je otázka...
Najhoršie čo sa môže stať je že DPMK bude ručiť za úver budovami GAHOR a podobne, ktoré v prípade nesplácania úveru prejdú do vlastníctva J&T ľahšie a rýchlejšie ako sme všetci čakali... J&T si potom bude prenajímať busy od mesta a mesto im bude platiť za prevádzku MHD...
Čím viac nad tým rozmýšľam tým viac to do seba zapadá a mám stále väčší pocit že toto nem dopadne dobre... ☠
Nechcem povedat ze DP sa moze zadlzovat donekonecna ale myslim ze v tomto pripade by bola DPMK udelena ochrana pred veritelmi a v tom pripade si JT moze akurat tak vies co. Jedine mesto moze podnik nejak poskodit umyselne, mozno tak este stat. Nie je realne aby JT daco od DPMK vysudili za dopredu pripraveny podvod.
Takže predsa len sa v tom niekomu chce vrtať... http://kosice.korzar.sme.sk/c/6857712/len-dvaja-chcu-zakazku-dpmk-za-28-milionov-eur.html
Haraši by sa rád vyhol privatizácií DPMK a myslí si že sa to podarí... No veľmi presvedčivé vyjadrenie, dúfajme že bude platiť aj o rok aj o dva, tri,...
A s tym úverom... No že ma to skôr nenapadlo... šak J&T vlastní 2 banky... J&T pozicia... J&T doda busy... DPMK nesplati... J&T spasi... J&T bude prevádzkovať... Zarobia dvakrát... minimálne ?
Mam eurobus kartu s nabitym kreditom, ktoru pouzivam u DPMK, vo voze mi to ale neponuka moznost z BCK zakupit 24 hodinovy listok - podla cennika by tam ta moznost mala byt a pamatam si ze kedysi to tam bolo. Napada niekoho co by mohol byt problem? Kredit mam dostatocny.
Odbory su a boli idiotina, vlaste ani neviem co presne robia alebo nerobia, nemam velmi prehlad otom zeby odbory boli aj v sukromnych firmach no aj ked hej moc by som sa necudoval. Podla mna je najdenie dobreho zamestnania zalezitostou kazdeho jedinca, bol tu pred par dnami pokec o praci. Bud clovek nemoze/nechce zmenit svoje zamestnanie a tym prijima vsetko co to zamestnanie obnasa vcetne nizkeho platu, zlych podmienok a dalsich veci. Riesit dneska zaujimy zamestnancov cez odbory je nezmysel. Ked mam nizky plat, alebo som v praci nedostatcne vazeny, tak bud sa tomu podriadim pretoze nedokazem zmenit zamestnanie, alebo odchadzam a pokusim sa najst si pracu lepsie platenu, zacat podnikat a podobne.
Co sa tyka typkov ktorych vyhodia za zakladanie odborov v sukromnych firmach, je to jedine riesenie ci cakaju ze ich nadriadeny zato pochvalia?
"Odborových funkcionárov nemožno postihovať" a toto je zakladny problem odborov. Odbory ako organizaciu by som ustavnym zakonom zakazal ako instituciu poplatnu totalitnemu rezimu.
Nahradou by bol jediny podnikovy pravnik (povinny vo firmach od isteho poctu zamestnancov), ktory by zastupoval zamestnancov. Ziadnych nepostihnutelnych darmozracov tato republika nepotrebuje.
Ani tych sefov KOZ co na demostraciu do Bratislavy sa po Pezinok vezu v A8 aby tam prestupili do felicie.
K ostatnemu - preto to netreba nechat na mesto a zacat s iniciativou zospodu. Lebo ked raz pride mesto s tendrom a podmienkami uz Vam ostanu len oci pre plac.
"firma skončí, zostane šrot" lebo podmienkou tendra nesmu byt take veci ako plan udrzby a podobne.
Vies co stala trolejova otocka na Patronke v Bratislave? 1,765mil€. Vies aky je rozidel v cene 18m troflu a busu? Asi 200tis€ Keby ktokolvek vyratal navratnost tychto investicii tak to zle dopadne. Robi sa to len pre ekologickost. Rozvijat tak malu prevazdku aby zacala byt rentabilna by stalo velmi vela penazi na co Kosice nemaju. A evidentne ani nie su schopne cerpat dotacie.
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
Ámos
Nahradou by bol jediny podnikovy pravnik (povinny vo firmach od isteho poctu zamestnancov), ktory by zastupoval zamestnancov. Ziadnych nepostihnutelnych darmozracov tato republika nepotrebuje.
Ani tych sefov KOZ co na demostraciu do Bratislavy sa po Pezinok vezu v A8 aby tam prestupili do felicie.
K ostatnemu - preto to netreba nechat na mesto a zacat s iniciativou zospodu. Lebo ked raz pride mesto s tendrom a podmienkami uz Vam ostanu len oci pre plac.
"firma skončí, zostane šrot" lebo podmienkou tendra nesmu byt take veci ako plan udrzby a podobne.
Vies co stala trolejova otocka na Patronke v Bratislave? 1,765mil€. Vies aky je rozidel v cene 18m troflu a busu? Asi 200tis€ Keby ktokolvek vyratal navratnost tychto investicii tak to zle dopadne. Robi sa to len pre ekologickost. Rozvijat tak malu prevazdku aby zacala byt rentabilna by stalo velmi vela penazi na co Kosice nemaju. A evidentne ani nie su schopne cerpat dotacie.