Reply on: Tatranka #68637:
co som pocul trolejbusova garaz bola stavana na 60 vozov, dnes je tam v noci 25 trolejbusov, zopar autobusov - nehnutelnosti, vonku parkuju este solarisy, historicaky, zopar vozov sa tam na noc este pomesti ? pripadne vyhodime nejake trolejbusy ?

veteran
A teraz k článku. Nepriamo sa tam naznačuje, že tram-trainy možno ani nebudú, teda že v podstate sa len zrekonštruuje trať MMM-ŽST cez Štúrovu. O prepojení koľají na stanici, či trati na letisko sa už dávnejšie nehovorí.
Svetlým bodom je, že sa konečne hovorí o zjednotení prepravných pravidiel, taríf, dokladov atď. Po desiatich či koľkých rokoch čmárania projektov už bolo načase. Najprv sa malo robiť toto a až potom čmárať.
Miesto čudesne trasovaných tratí na Ťahanovce či letisko mohli čmárať napríklad normálne konečné zastávky s riadnymi obratiskami a odstaviskami, so sociálnymi zariadeniami atď. Alebo zrušiť/obmedziť zastávkové turistiky na niekoľkých miestach. Čo je zarážajúce, poniektoré "novotvary" v rámci súkromných investícií (narážam konkrétne na Námestie developerov) zastávkovú turistiku nijak neriešia. Škoda...
Čo sa týka rekonštrukcie tratí. Tak mesto vraj chce začať už koncom t. r. Jakubov sa zastrája, že DPMK vylúčenú ED nahradí. Som strašne zvedavý, že čím.