Reply on: veteran #68649:
No hej, kyvadlovku sme si odskusali ked bolo zavedene myto. Ved autobusar skoro nestihol elektricku

keby sme mali na Ťahanovce stúpanie napríklad 15 % a električka zvládne iba napríklad 10 % (úplné odhady, nemám presné vedomosti), tak by už pred kopcom začala električka stúpať a postupne by sa hoci po dlhšej trase ale predsa iba so stúpaním 10 % hore dostala a ten tunel by mal dokopy 30 - 50 metrov, len pod tie dva pruhy na Americkej triede.
veteran
A teraz k článku. Nepriamo sa tam naznačuje, že tram-trainy možno ani nebudú, teda že v podstate sa len zrekonštruuje trať MMM-ŽST cez Štúrovu. O prepojení koľají na stanici, či trati na letisko sa už dávnejšie nehovorí.
Svetlým bodom je, že sa konečne hovorí o zjednotení prepravných pravidiel, taríf, dokladov atď. Po desiatich či koľkých rokoch čmárania projektov už bolo načase. Najprv sa malo robiť toto a až potom čmárať.
Miesto čudesne trasovaných tratí na Ťahanovce či letisko mohli čmárať napríklad normálne konečné zastávky s riadnymi obratiskami a odstaviskami, so sociálnymi zariadeniami atď. Alebo zrušiť/obmedziť zastávkové turistiky na niekoľkých miestach. Čo je zarážajúce, poniektoré "novotvary" v rámci súkromných investícií (narážam konkrétne na Námestie developerov) zastávkovú turistiku nijak neriešia. Škoda...
Čo sa týka rekonštrukcie tratí. Tak mesto vraj chce začať už koncom t. r. Jakubov sa zastrája, že DPMK vylúčenú ED nahradí. Som strašne zvedavý, že čím.