Zamyslel s a niekto nad tým, odkiaľ mesto zoberie 5% na spolufinancovanie? Na všetky strany kvákajú, že nemajú na nič peniaze.
Ale každopádne pointa bola inde – trať na Jazere je vyťažená viac ako tr. SNP, a keď nie, tak aspoň porovnateľne, preto je aj v tomto kritériu vážnejší kandidát na rekonštrukciu, nehovoriac o ostatných faktoroch.
doteraz vzdy ostalo pri slovach a sluboch a skutek utek..
veteran
Napr. 1924:
Tordássyho ulica/Tordássy utca (na úrovni Bačikovej)
Zbrojnícka ulica/Fegyverház utca (na úrovni Zbrojničnej)
Andrássyho palác/Andrássy palota
Divadlo/Színház
Dóm svätej Alžbety/Szt. Erzsébet szekesegyház
Bercsényiho ulica/Bercsényi utca (na úrovni Rooseveltovej)
V roku 1958:
ul. dr. B. Šmerala - neskôr premenovaná na Dom potravín
Urbanova veža
Námestie osloboditeľov - len smer Barca (pod Osemposchoďákom)