Reply on: t.p #46464:
Ja by som videl trocha inak. Na každom sídlisku by po ich hlavnej zbernej ose (Americká trieda, Moskovská trieda, Trieda KVP, Slanecká, Trieda SNP) malo jazdiť menej liniek, ale s hustými intervalmi. Linky by sa ľahšie prekladali, lebo je jednoduchšie prekladať dva 6-minútové intervaly, ako niekoľko 12, 15, 20, 30-minútových. To isté v sedle. Z dvoch 6-minútových by vznikli dva 15-minútové, čo by malo byť postačujúce. Intervaly som uviedol ako príklad.Prestupné uzly by mali byť tri - Stanica, Palackého, NO. Každá linka by po ceste cez centrum stála na minimálne dvoch, čiže by tu bol ukážkový prestupný trojuholník a na jeden prestup by sa dalo dostať kdekoľvek, mimo najokrajovejších častí.
?
jt
Re #46459 veteran: Len v Krásnej je to za posledné roky asi 500 domov a stavebných pozemkov. Počet obyvateľov síce klesal ale bytov pribudlo. V meste žije v podnájme/prenájme veľa študentov a pracujúcich z vidieka, ktorí tu trvalý pobyt nemajú. A tých pribúda, keďže aké-také voľné pracovné miesta sú široko-ďaleko iba tu. Aj keď ide o pásovú výrobu za minimálnu mzdu, ale teraz sa veľmi vyberať nedá. Aj keby bol prírastok obyvateľov nulový, je postup mesta ohľadom znižovania objednaných výkonov priam stupídny. A výhovorky ohľadom krízy sú smiešne, toto mesto je v s*ačkách už dávno.
Re #46461 veteran: Pán starosta Krásnej je myslím si celkom inteligentný človek, rozprával som sa s ním, aj keď ohľadom inej veci. Možno sa len riadi hlasom ľudu, možno je o MHD odvšadiaľ do centra sám presvedčený, ale radšej nech ostane pri svojom právnickom remesle.