Reply on: sc_ke_sk #30097:
Hm, no tak konecne to vidime aj s podrobnejsimi informaciami, ako presne vedenie telesa trate s kilometrovnikmi a polomermi oblukov. Cele to dost kazi to hrozne esicko nad severnou vetvou mimourovnovej krizovatky Hlinkova - Severne nabrezie. Vsade je krasnych maximalne R100 a tu bum 2x za sebou R80. Sice chapem, ze islo o to vyhnut sa krizeniu Severneho nabrezia, ale zase take frekventovane to tam nie je alebo ked uz, tak tam dat 2x R100, mozno aj viac by slo, ved ta trat nemusi kopirovat sucasnu komunikaciu Magnezitarskej ul., kedze je tam medzi nou a subeznou Dopravnou ul. iba travnaty pas.
KVKV
Ale ja to viem.
K prvému návrhu : V podstate bol dobrý, len som nechápal niektoré nelogičnosti ad. Tak napríklad sa zbytočne hnalo niekolko liniek cez Moldavskú a perešská „30“ sa ukončila aj na mňa tak trochu divoko – u Optimy. Pritom od spalovne bus až na stanicu. S ED sa nepočítalo okrem „8“ nič a možno sa malo, ale v inom duchu než je posledný trend.
Tebe sa páči L9 ako nosná linka sever-juh cez celú terasu? Majú zmysel R5,R8?
Po „odbornom pripomienkovaní“ starostov sa celý projekt začal rútiť. Ako záchrana sa zvolilo predlženie vybraných spojov mestských liniek do okrajových obcí. To je dobré riešenie pokial sa dá aplikovať. Ale požiadavky vidieckych starostov sa gradovali, diktovali si kam všade chcú viesť priamy spoj zo svojej viesky. Naviac „ožili“ aj mestskí starostovia, ktorí chcú svoje priame spoje. Naviac tie rošády s linkami do Krásnej ...“priamy spoj Krásna-Vyš.Opátske...atd .Takže pri pohlade na posledný návrh to velmi začína pripomínať dnešný stav. (Kavečany-cintorín...)
A nakoniec zásah do ed tým najnevhodnejším sposobom. Súčasný stav je potom menšie zlo, je vyváženejší. Lebo presmerovaním dvojky bez náhrady dojde k ochromeniu tradičného spojenia Komenského – N.O. a zbytočnému predimenzovaniu spojov na terasu.
Rozoberme si to: Navrhovatel počíta v danom smere okrem slabej L4 s prestupom pri st.radnici . Ale NEVERÍM, že dp dojde k rozumu a umožnil by tam prestup v zastávke na tr.čsa. Tomu sa urputne bráni a tak cestujúci by musel buď potupne čakať na L4 alebo pri st.radnici konať „zastávkovú turistiku“ cez dva semafory až za športovú halu. (neexistujúce prestupné uzly)
Dnešný stav je preto lepší, lebo okrem L9 je možné použiť k ceste na terasu prestup na L6 na NMM a to bez onej zastávkovej turistiky, tam kde vystúpim, odtial mi pojde aj šestka.