Reply on: Dimi #28420:
myslím, že to, čo sa tu na fóre odohráva medzi mojou osobou a ostatnými je skôr argumentácia, nie "ked to nevie prijat". Ja prijímam konštruktívnu kritiku veľmi rád, ale to predstavené linkové vedenie ma priviedlo do omylu.
Zo sídliska THC je vypravených v rannej špičke za hodinu 43 spojov, je to neuveriteľné, ale 43 autobusov bude odchádzať ráno zo sídliska v priebehu hodiny. Keď si zoberieš hustotu premávky na tak logisticky odflákanom sídlisku, doprava si pri semafore s Metrom koliduje o kolaps, takisto na tej malej uličke, čo sa volá Ázijská a Európska trieda.
Zo sídliska Nad jazerom nové linkové vedenie ponúka dokopy 22 spojení s mimomestom za hodinu (L7 a L3 po 5x, L9 6x, L19 6x).
Sídlisko KVP bude s ostatkom spájať 43 spojení za hodinu. Pripomínam, že nie celé sídlisko je obslúžené všetkými spojmi. Naproti tomu THC je takmer v 80% obsluhované "triedami z glóbusu".
Sídlisko Darg. Hrdinov má hodinovú intenzitu spojov v rannej špičke 36 spojov. Tie taktiež neobsluhujú celé sídlisko, keďže napríklad L12 obsluhuje iba okolie Lingova a L15 od Exnárovej po Lingov. Kalinovská má o polovicu menej spojov, ako OC Torysa.
Toť výsledky prieskumu.
grofmathias
Okej, tak si sadni za volant 19-tky a toč sa esíčkom zo Štúrovej na Moyzesovu so Solarisom 15.... Parádny zážitok, najmä, keď je zapratané parkovisko. Toť o pár sto metrov ďalej pozdĺžne parkovisko pri Hlavnej pošte v čase špičky je raj pre autobusy. Kľudne.
Podľa návrhu, čo koluje na nete, má mať sídlisko THC 4 z 5 expresných. Myslíš, že vzhľadom na distribučnú funkciu rozloženia cestujúcej verejnosti je tento pomer adekvátny? Budú mať dve linky so špičkovým intervalom 10 minút (L34 a L10), ktoré ľudí z THC zásobia centrum z jednej (NO) aj druhej strany (N MMM). Zato expres na Jazero chýba, či Darg. hrdinov a KVP budú mať pomenej?
Načo je dobrá linka 73???? Najmä, keď výprava L71 a L72 a L19 na KVP bude 12,12 a 10 minút???
Dosť nezmyselne je podľa mňa stavaná kombinácia L28 a L13. Tam stačí jedna linka s pravidelnou zachádzkou do Myšle.
Takisto L25 a L30 a L31. Stačí jedna linka od námestia osl., alebo iného prestupného bodu až po Šacu s periodicitou 30 minút. Ušetrí sa jeden bus. Výprava by bola 3 busy, nie dokopy 4.
Pokiaľ viem, tak MČ Ťahanovce-obec pripomienkovala u p. Tkáča spojenie s MČ Sídl.Ťahanovce..V tomto linkovom vedení je priame spojenie dvoch mestských častí, ktoré majú spoločnú poštu, banku, lekárov možné cez MIER. Je toto rýchla preprava zo zastávok vzdialených možno 8 minút??? Podľa mňa nie.
A takto sa dá nájsť ďalších zopár pekných múch...