a co myslis za kolko predas trolejbus? Myslim, ze ak mozes predat tak akurat 14trM, lebo vyprava aj s dispozicnou zalohou vychadza na tych cca 18 trolejbusov. To mas dokopy 9 trolikov s toho cena tych dlhych po odratani amortizacie je ovela nizsia ako 14trM. A co myslis, ze kolko trhnes na trolejbusoch ked ich predas? 30 melonov, ked bude dobry kupec? a co s toho zmozes v reko na elektrickach? Do kosickych elektriciek treba vrazit aspon 0,5 miliardy aby sa to dalo do kopy. A zachranovat elektrickovu trakciu na ukor trakcie trolejbusovej je ? . Najviac financii tecie do Abus, treba ubrat a pridat elektrickam. Trolejbus treba v KE rozvijat, ma velmi vysoky potencial pre skvalitnenie a ekologiu dopravy a dokonca je aj tichsi ako moderne elektricky (nevravim o 14 a 15tr) ale o (troline, citelisoch, ikarusoch a pod). Trolejbus je v KE menej oblubeny ako autobus a to len kvoli nezmyselnym obmedzeniam a nedostatkom, ktore su vrchari neschopny odstranit. Staci zvysit prevadzkovu rychlost, odpojit obmedzovace. Zvysit premavkovu rychlost na rychlovyhybkach, zvysit tlaky na palicach, znizit tlaky v sponovani trakcneho vedenia. a trolejbus bude hned atraktivnejsi. Staci pozriet len hore do Presova, Bratislavy, Brna a inych ceskych miest.
a v prvom rade upravit chronometraze, medzi jednotlivymi zastavkami, lebo vacsinou su este asi s cias konky, ked premavkova rychlost medzi zastavkami bola obdobna s touto, ktora je momentalne maximalne neefektivna
somarina to nie je......rozlohou aj pokrytím mesta je električkova doprava väčšia ako trolejbusova, a z toho dôvodu je podľa mna efektívne vražať peniaze do ED, a pokial by pri tom mala TD prísť o zopar 13 ročnych trolejbusov aby sa nahradili 20 ročné električky tak nie som proti
No tak to je vynikajuce.Zase v podnikoch tohto typu to nieje vynimka, dokonca aj ked robi clovek v kancli, nevytlačí si daco pre seba? taze podobne to bezi aj v dpmk, ci dole, ci hore ?
Yeti by ti na to odpovedal tak. Nikdy sa to tak nerobilo ani sa robit nebude. a pokial yeti si nezacne uvedomavat nove koncepcie riesenia MHD, tak to bude chatrat. Lebo uz nie je komunizmus, kde sa dali budovat linky od vsade za symbolicku 1 za vzkm, teraz su to 50tky korun, bez statnej dotacie. riesenia su len niekto ich nechce prijat
Len nechapem. Linka 34 ide v sedle z KVP na minutu presne s L32 a z mesta o 4 minuty skor ako L36. Preco neposunu odchody L34 o 10 minut skor. Sak by to vyhovovalo ak KVPcku aj Tahanovciam. Ozaj nechapem. Alebo vacsiu prioritu maju linky od zastavky Lunik IX razcestie?
Všetky uvedené linky, ako aj L36 treba zrušiť. A dať atraktívne intervaly vhodne zvoleným nosným linkám.
Taká L54 sa od NO až po konečnú na KVP plazí pod drôtmi. A práve v prac. dňoch, kedy jazdí, si 7 malých trolejbusov stojí v garáži. Prečo ich nevyužiť, keď sa dá?
hehe, diki, o nejakych veciach, co pises, som sa presvedcil sam.sak ono ani by sa velmi kuriť nemuselo, staci, ako ty vravis, aby vsetko dobre tesnilo, co ale netesni .
a k tej poslednej tvojej poznamocke ohladom 509 tky, to ako tie ostatne uz cestujuci tak doničili? ta to je v prdeli.... ?
A ked uz som tak vrucne zacal obhajovat zaujmem cestujiucich z a na KVP: Tahanovcania maju najviac expresnych liniek, ktore premavaju po celom sidlisku, Furca ma L55, ktora zacina v strede sidliska a konci na jeho druhom konci (mimo zastavok Torysa a Hornad stoji teda na vsetkych). KVP ma sice L54 aj L57, ale obe sa len nezmyselne "suchnu" sidliska (L54 ma dve zastavky, L57 ma tri) ... Preco nemoze L54 z mosta prejst cez Triedu KVP ku klastoru ako kedysi a L57 od klastora cez Klimkovicovu na Moskovsku??? Nemalo by to vacsi zmysel? Aha... Ze DPMK nevie co je zmysel?! Som skoro zabudol.... Tak sorry, ze sa pytam...
Myslím si, ze ked uz skoordinovali odchody liniek L34 a L27, nemali zabudnut na L36, aspon ju teda nemali nechat plazit sa za L34 a to v obidvoch smeroch! Nejde totiz len o usek NMM-Posta-Nemocnica (ako si pisal), ale o Tahanovce-KVP (trasa je na 100 percent totozna medzi zastavkami HM Tesco az Sokolovska - ale sak to viete...). A kto si to nevsimol, pred tou slavnou koordinaciou L34 s L27 platila koordinacia s L36...
Ten skok z 18.27 na 18.55 a potom z 19.55 na 20.24 je preto, že dochádza k zmene jazdných dôb v určitých časových obdobiach, podľa toho akú máš premávku. V Košiciach sú definované tri časové zóny, preto sa tie odchody menia v závislosti na určitej hodine/minúte 3x (na niektorých linkách len 2x).
Re #18998 5: Ak existuje alfa, beta, gama, delta, ... linkového vedenia, tak sa nečuduj.
27+34+36 - akokoľvek ich budeš prekladať tak vždy budú jazdiť dve linky spolu. A opäť bude nespokojnosť na strane cestujúcich.
Zaujímalo by ma či po odídení poslednej L36 je úsek NMM - Hlavná pošta - Poliklinika dostatočne intervalovo živený.
BMko
a v prvom rade upravit chronometraze, medzi jednotlivymi zastavkami, lebo vacsinou su este asi s cias konky, ked premavkova rychlost medzi zastavkami bola obdobna s touto, ktora je momentalne maximalne neefektivna