Reply on: Alco #8165:
Nie je dráhové vozidlo ako dráhové vozidlo. Pre električky platia úplne iné normy na pevnosť skrine, než pre železničné vozidlá. Predsa len, podmienky aj početnosť kolízií v mestskej premávke sú úplne iné, než na železnici v 120-160 km/h. A nikto nechce, aby po strete električky a automobilu ostala električka so škrabancami, kým auto skončí na šrot (vrátane vodiča). Deformačné zóny oboch vozidiel musia pracovať podobne.Čo je, mimochodom, jeden z problémov pri zavádzaní "tramtrainov" - ako zostrojiť vozidlo, ktoré bude schopné premávky aj na železnici (a nerozpučí ho prvá zrážka ako papierový model) aj v uliciach miest.
Tatranka
A načo stavať električku,keď výstavba sídliska nepokračuje?/logika jak prase/.Veď to,v podstate dopravné provizórium ešte neskolabovalo,tak načo to riešiť.?Ťahanovce majú zrejme smolu v tom,že sa nepodarilo všetko dokončiť ešte za éry "súdruhov",možno,by bola aj električka /s desaťročným spozdením oproti plánu.../.
Inak nechápem načo stavať na sídlisko TRAM-TRAIN /kôli prachom z EU?/,veď tu bohate stačí "obyčajná" električka. ?