Discussion Forum › Off-Topic Forum

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: MHDmarek #8099:
zrejme veľký výpredaj toho, čo ostalo na dvore... potom už len pozametať a zhasnúť ?
Aspoň tá klimatizácia je jedným + ->> http://bus.tedom.cz/akcni-nabidka-tedom.html
Reply on: 110mat110 #8096:
pokiaľ niečo označí na lístok - jedná sa o označený lístok... v žiadnom prípade neoznačovať 2x...

neviem čo je chybou označníkov, ale tam to bude skôr korózia... čo sa týka označovačov, tak je to bežná prevádzková záležitosť... a lepšie je to nahlásiť vodičovi - môže skúsiť na konečnej prefúknuť štrbinu označovača alebo nahlásiť závadu... aj pre revízora platí, že ak to nahlási cestujúci vodičovi, berie sa to ako závada... ak nenahlási - podľa prepravného poriadku si má označiť v najbližšom inom označovači...
Neviem, či by nebolo lepšie vrátiť sa k najstaršiemu vyberaniu cestovného, tj vyberať mince do pokladničky umiestnenej v dopravnom prostriedku... ?
No ved prave to je najcastejsia chyba oznacnikov a sposobuje ju zanesenie cidiel a podobnych suciastok

Ja mam skor otazku ako sa ma cestujuci zachovat pri nekorektnom oznaceni CL? Castokrat sa mi stane ze vyrazi len polovicu udajov na listok, alebo ich vyrazi na listok a su tazko citatelne
Reply on: VLK #8094:
Tie označovače sa tvárili ako keby boli plne funkčné, svietili na zeleno ,aj displeje fungovali, brali aj elektronický kredit z karty, ale na papierové lístky nereagovali. Takže toto ťažko niekto vysleduje a cestujúci to vodičovi asi neoznámi, lebo je rád ,že sa môže odviezť zadarmo... ?
Reply on: LABTEC #8092:
na tvoju otázku odpoviem presne - vie sa, koľko označovačov nefunguje, nakoľko všetko je elektronicky sledované... a aj napriek tvojmu pocitu ich zase toľko nie je... aj ekonomický úsek DPMK sa snažil vyčísliť to isté ?
stáva sa, že jednoducho systém nejde, ak sa vezme, že označovače pracujú v priemere 16 hodín do dňa v najrôznejších poveternostných (teplota, vlhkosť), technických (vibrácie) či chemických (oleje, soľ, prach) podmienkach. Ja sa tomu nečudujem, stretávam sa s tým bežne aj v Žiline či v Bratislave. Tu je vhodné na to ešte upozorniť vodiča, ktorý by to mal hlásiť a je na to technická služba, ktorá to vie odstrániť priebežne. Častokrát stačí prefúknuť štrbinu, nakoľko prach alebo utrhnutý lístok môžu robiť problém snímaču (to je aj v doporučeniach DPB pre vodičov)... ?
Ešte na vysvetlenie: Tí traja ľudia sa najprv pokúšali označiť si lístok ,ale keďže príslušné označovače nefungovali... ?
Včera som išiel L36 smer THC. V buse nefungovali tri označovače zo štyroch. V priebehu mojej jazdy si traja ľudia neozačili papierový lístok. Ľudia sú pohodlný a nebudú hľadať po celom buse funkčný označovač. Ak počítam že autobus denne spraví 10 otočiek a na každej jazde si neoznačia lístok len traja ľudia, koľko je to za jeden rok ? A toto je len špička ľadovca, lebo nikto nevie koľkým busom nefungujú označovače. Položím si jednu rečnícku otázku: O koľko peňazí už DPMK týmto spôsobom prišiel ❓
Reply on: TA #8086:
"většinu peněz zaplatí Evropská unie" -> většinu peněz zaplatí Maďarsko.
Reply on: tbus #8088:
Kapitálové výdavky na rok 2012: 0 €
Čo viac dodať?
Reply on: Adamcool #8087:
namiesto scifi radsej by SA mala zrekonstruovat trat na namesti osloboditelov ?
Reply on: TA #8086:
Ja by som v KE prijal zachovale K2, resp. z našich niektorych dvojiciek by som vramci rozsirenej GO nechal urobit spojene vozy prípadne este aj so strednym nizkopodlaznym clankom ?
Reply on: Isidor #8085:
môžeme od nich naspäť odkúpiť naše pôvodné vozy

"Celková hodnota zakázky včetně desetiletého servisu je 1,85 miliardy korun, většinu peněz zaplatí Evropská unie."
--->>> hlúpi sú tí Maďari – na také niečo míňať cudzie €. Nie ako my, Slováci, ktorí ich poctivo šetríme.
odkaz nepojde..mozete to kludne vymazat..ale drzost pri dnesnom stave dpmk este rozbijat okna..mali by sme byt radi ze mozeme vobec cestovat.. 😃

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.