Reply on: Rudyke902 #6919:
Nedokážeš pochopiť že na tie tvoje eRky USS neprispieva vôbec? USS platí IBA za vnútrozávodnu dopravu a presuny na prázdno do USS. Za R a RA neplatia ani cent. A okrem toho, električka si nemôže skrátiť trasu ako autobus na RA, tým, že ide po výpadovke, električka musí ísť po koľajniciach a nezastavovaním v zastávkach by i tak nič neušetrila, ak by sa potom vliekla kdesi za ďalšou plus križovatky. To tvoje porovnávanie citelisu a sólo električky - mi povedz kedy to tak je, o akom čase, lebo v čase keď chodia citelisy (a iné klbáky) na RA, na R sú dlhé alebo dvojvozňové električky, a keď chodí sólo tak na RA je malý autobus (prejazdy nočákov) a teda majú električky VŽDY väčšiu kapacitu. Okrem toho, koho by oslovila linka idúca po Prešovskej a Opátskom, kde ani bežné linky často nestoja, tých pár zastávok na ktorých linky RA zastavujú bohato stačia. A tým tvojím vyplakávaním tu i tak nič nevyriešiš, aj tak sa pri Baumaxe bude stáť, a môžeš sa aj na hlavu postaviť.
Rudyke902
...no a k tomu tvojmu porovnavaniu kapacity - tak zober opačný príklad - ak nastúpi náhodný cestujúci do malej (sólo) plnej električky a RA bus je trebárs harmonika citelis v ktorom všetci sedia a len pár ludí stojí,čo hrajú karty v mieste pre kočíky a vozíky...a nezastavuje na všetkých zastávkach- tak no coment.. A nehovoriac o tom že napríklad tí "náhodní cestujúci" su veľakrát študenti či už pri optime, alebo na alejovej ak im končí škola - tak ich nieje pár, ale dosť - cestujú takto v smere vss - alejová a späť,aj jazero-alejová, aj optima-žel.stanica.. a vždy je to nárazovo, bud ak im končí vyučovanie, alebo prídu SAD-kou, alebo opačne.. a vtedy je im jedno či je to solo voz linky R, alebo akú ma kapacitu.. čo príde, s tým cestujú.. To len k doplneniu toho tvojho "náhodného cestujúceho" ?