Reply on: Rudyke902 #6919:
Nedokážeš pochopiť že na tie tvoje eRky USS neprispieva vôbec? USS platí IBA za vnútrozávodnu dopravu a presuny na prázdno do USS. Za R a RA neplatia ani cent. A okrem toho, električka si nemôže skrátiť trasu ako autobus na RA, tým, že ide po výpadovke, električka musí ísť po koľajniciach a nezastavovaním v zastávkach by i tak nič neušetrila, ak by sa potom vliekla kdesi za ďalšou plus križovatky. To tvoje porovnávanie citelisu a sólo električky - mi povedz kedy to tak je, o akom čase, lebo v čase keď chodia citelisy (a iné klbáky) na RA, na R sú dlhé alebo dvojvozňové električky, a keď chodí sólo tak na RA je malý autobus (prejazdy nočákov) a teda majú električky VŽDY väčšiu kapacitu. Okrem toho, koho by oslovila linka idúca po Prešovskej a Opátskom, kde ani bežné linky často nestoja, tých pár zastávok na ktorých linky RA zastavujú bohato stačia. A tým tvojím vyplakávaním tu i tak nič nevyriešiš, aj tak sa pri Baumaxe bude stáť, a môžeš sa aj na hlavu postaviť.
Rudyke902
..JT.. viem čo píšem,netvrdím že linky R sa označovali kôly rýchlosti - no len som napísal, že v useku moldavská-optima už trať názov "rýchlodráha" prestáva mať opodstatnenie.... tak ako to VLK napísal.. A označuju sa stále ako linky R - teda hlavne robotnícke linky su to stále,to porovnávať z električkami z jazera cez južnu triedu nemôžeš, ved na konci si sám napísal že normálne mestké linky to nebudu, lebo nejazdia pravidelne - majú interval účelovo nastavený.. takže napr.aj pre nakupujúcich v optime, či kauflande je takýto interval asi nevyhovujúci, no to je už iná kapitola, je nutné riešiť to napr, zmenou intervalu linky 5, alebo nejakou inou celodennou..