Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: 810zssk #42381:
Vsak uz ti marek pisal, ze na usporiadani sedadiel na strankach SOR je tento priestok nizkopodlazny (aj v trojejbusoch) - mas tam link - viz #42363.
Chapem, ze trolejbus je iny ako autobus, ale preco by sa to nieco nemohlo dat na strechu alebo dozadu, kde je stejne ulicka.
Mozno by bolo dobre, keby niekto vytiahol fotku toho testovaneho SORu, aby sme videli, ako to bolo tam.
Okrem toho neviem, ci je najvhodnejsie usporiadanie sedadiel v MHD 2+2. Blbo sa tam lezie, v ulicke sa neda poriadne stat. A na tych 10 minut vacsina ludi nepotrebuje sediet.
Reply on: marek #42377:
Este raz, preco si presvedceny, ze je to o tom, ze niekto si tu konfiguraciu vybral? Ako vies, ze tam ten schod nemusi byt kvoli nejakej technike, ktora pod nim je? Uvedom si, ze trolejbus je trochu iny ako autobus.
Reply on: Kami #42378:
su tam minimalne 4 NP sedacky. dve sklopne a dve su medzi druhymi a tretimi dverami.
Reply on: Kami #42378:
problém mohol byť vyriešený, keby sa kúpilo aspoň 6ks kĺbových vozidiel. Takto v ďalšom tendri sa budú musieť kúpiť len kĺbové vozidlá, aby nahradili dožívajúcu mega-flotilu 15Tr. Ak by ich aj ostalo len 8ks, dokážu pokryť maximálne L6 + vybrané spoje L7,8 alebo 2. A to je málo.

K zahusteniu: určite som skeptický, ale ako povedal slepý - uvidíme...

Usporiadanie sedačiek: kým som nevidel a nepocítil na vlastnej koži, neviem. Celkovo sa mi v tomto ohľade pozdáva lepšie kasńa Irisbusu.
Reply on: marek #42373:
vo svete sa prevadzkuju 14Tr aj v prevedeni s kozenymi sedackami a usporiadanim 2+2. Pri jazdnej dobe 2:40 je to opodstatnene.

Pri L1 je problem. Na jednej strane je tam vysoky dopyt a ten nie je koncentrovany do niektorych vybranych spojov. Nestaci tam mat vlozene "c" spoje s 15Tr, problem by ostal. Na druhej strane nie je lepsej linky kde na nasadit NP trolejbusy. Neviem kolko 15Tr nam ostane, ale tie asi pojdu na linku 6, tam sa da lepsie vybrat konkretne vytazene spoje.
Som skepticky co sa tyka zlepsenia intervalu, ci vobec navysenia vypravy.

Z fotiek nie je jasne kolko je tam NP sedaciek. Ci len 2 sklopne, alebo ich je viac (tiez sklopnych). Ja si myslim, ze umiestnenie 3. dveri neumoznuje tam dat viac rozumne umiestnenych NP sedadiek.
Reply on: BB-Schuhu #42374:
to čo si napísal sa dá vyložiť aj inak... budete mať v BB NP trol***us, ktorý bude poskytovať minimálny počet bezbarierových sedadiel - asi 2!
čo by sa získalo odstránením tých 4 sedadiel? zväčšenie počtu sklopných sedadiel prístupných bez schodu na 6, zvýšenie prepravnej kapacity vozidla...

aj citelisy sa po prvých dvoch rokoch začali vyrábať so zväčšeným NP priestorom pre kočíky, vozíky a stojacich cestujúcich
Reply on: Papyr #42375:


o tom nezahustení intervalu som presvedčený aj ja... a práve z toho dôvodu je potrebný väčší voľný NP priestor na státie s núdzovými výklopnými sedadlami
Reply on: marek #42373:
čo je to za logiku - že ak sa nezmestia všetci cestujúci, tak sa najmä na L1, ktorá ide k nemocnici nasadia Tr15-ky... nuž, ty si dobrý odborník

---
Ked si si nevsimol, on tam este napisal "ALEBO ZAHUSTENIE INTERVALU". V BB bude zahustenie intervalu jedinym moznym sposobom, ktory by udrzal rovnaku prepravnu kapacitu liniek TD. Lenze ziadne zahustenie nenastane, o tom som hlboko presvedceny.
Reply on: marek #42373:
K poslednej vete. To je problém toho, že sa nekúpia žiadne kĺbové trolejbusy, to nie je problém sedačiek. Nesúhlasím s tým, aby skrátená dĺžka vozidla mala byť z nejakého dôvodu kompenzovaná vyhádzaním sedačiek, teda zvýšením jeho kapacity pre stojacich cestujúcich. V tomto svoj názor nezmením.
Reply on: 810zssk #42366:

a v čom je to BB usporiadanie lepšie???
je neuveriteľné, ak niekto obhajuje sedadlá, ktoré sú na stupienku - pekne to vidieť v BA, väčšina starších cestujúcich obsadzuje najmä sklopné sedadlá, ktoré sú ako jediné bezbariérové!

v druhom linku z môjho minulého príspevku je odkaz na katalógové usporiadanie vozidla TNB, kde vidieť, že ten stupienok so sedadlami je tam dorobený umelo...

čo je to za logiku - že ak sa nezmestia všetci cestujúci, tak sa najmä na L1, ktorá ide k nemocnici nasadia Tr15-ky... nuž, ty si dobrý odborník
Reply on: brefos #42371:
No je to na ďalšej stránke č.11
Reply on: 810zssk #42369:
Pochopiteľne, to "voľné miesto" je "miesto na státie". No v prípade, že celková kapacita bude postačovať (inými slovami nikto nezostane na zastávke z dôvodu, že sa nezmestil), cestujúci radšej uvíta tie sedačky. Ja si myslím, že na linkách (okrem 1 a 6, v špičke možno aj 3) to bude v pohode stačiť, a na týchto dvoch linkách uvidíme (buď sa to pokryje 15 Tr alebo zahustíme interval). To pôvodné riešenie interiéru NB 12 mi trochu pripomína cyklobus 🙂
Reply on: BB-Schuhu #42368:
No volne miesto = miesta na statie, cize na m2 das viac ludi ako ked sedia. Ale zas aj tato konfiguracia vyhody ma a pozdava sa mi viac. Mozno nas niekto prijemne prekvapi a so zaradenim do premavky pride k zlepseniu intervalu, v tom pripade by to uplne davalo zmysel.
Reply on: 810zssk #42366:
Taktiež sa prikláňam k tvojmu názoru. V pôvodnom usporiadaní sa mi zdalo až príliš veľa voľného miesta.
Reply on: Petik #42364:
Napadaju ma dve moznosti:
A) je to trolejbus a pod tymi sedadlami nieco je co v buse nie
b) nechceli aby tie sedadla boli nizsie, kedze potom by si mal vlastne hlavu pod urovnou operadla pred tebou 😉

Osobne to skor vidim na moznost A. Pochybujem ze by sa niekto nejak velmi zamyslal nad konfiguraciou sedadiel 😉
Reply on: marek #42363:

1. Z tendra sa "nevybera", ale tender rozhoduje.

2. Bystricke usporiadanie nie je dramaticky horsie ako to standardne, dokonca by som mozno povedal, ze je to lepsie.
Reply on: Sedemstovka #42358:
pozri ja ta chapem, ale ja som ti nehovoril co si myslim, ja som ti povedal ako to vtedy bolo ? Ako to je teraz neviem(co som povedal), ale ked to nemas otestovane tak v tom logiku nehladaj malo kde na slovensku ju najdes. Treba najst nejakeho volne pohodeneho okoloiduceho ktory to testoval a moze hodnoverne povedat, ze ano je to tak nie nie je to tak.
Reply on: marek #42363:
Mna by zaujimalo, preco tie akoby pridane sedadla (rada 5 a 6 za vodicom) su na "schode", ked normalne je toto nizkopodlazna cast.
kladiem si otázku, kto to v BB pohnojil, keď vybral z tendra na nové vozidlá pre MHD značku SOR a ešte k tomu v tak nemožnom usporiadaní... 12m vozidlá nahradia kĺbové trolejbusy - uff, dosť odvážne a teraz perlička na záver - na priloženom linku si všimnite vnútorné usporiadanie priestoru pre cestujúcich
http://www.busportal.sk/modules.php?name=article&sid=6976

a ešte katalógové usporiadanie ako odporúčaný návrh výrobcu
http://www.sor.cz/site/download/TNB12-TNB18-1275483556.pdf

zdá sa, že jeden kočík alebo vozíčkár výrazne zníži už aj tak malú kapacitu vozidla. v BB nemajú ani tušenie aký priestranný je interiér SOR NB, kde v uličke medzi sedadlami sa dokáže postaviť maximálne jeden cestujúci - s čím sa denne stretávame v BA...

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.