Reply on: marek #42373:
K poslednej vete. To je problém toho, že sa nekúpia žiadne kĺbové trolejbusy, to nie je problém sedačiek. Nesúhlasím s tým, aby skrátená dĺžka vozidla mala byť z nejakého dôvodu kompenzovaná vyhádzaním sedačiek, teda zvýšením jeho kapacity pre stojacich cestujúcich. V tomto svoj názor nezmením.

marek
http://www.busportal.sk/modules.php?name=article&sid=6976
a ešte katalógové usporiadanie ako odporúčaný návrh výrobcu
http://www.sor.cz/site/download/TNB12-TNB18-1275483556.pdf
zdá sa, že jeden kočík alebo vozíčkár výrazne zníži už aj tak malú kapacitu vozidla. v BB nemajú ani tušenie aký priestranný je interiér SOR NB, kde v uličke medzi sedadlami sa dokáže postaviť maximálne jeden cestujúci - s čím sa denne stretávame v BA...