Reply on: VLK #9750:
A co ak ich naopak bude vozit do tych casti mesta, kde MHD nejde vobec alebo iba raz za hodinu? Odkial vies vsetko tak podrobne dopredu? Co vobec mas proti cloveku, ktory jazdi sukromne, dotacie z nasich dani nezerie, je lacnejsi ako zderska SAD a chova sa slusne? To akoze ked SAD vyrobi svojim antizakaznickym chovanim dieru na trhu a nejaky sukromnik sa tuto dieru snazi zalepit, to mu to mame zakazat, najlepsie mu aj nejaky trest udelit, aby nedajboze neschopna SAD neutrpela nejaku ujmu? To kde sme? Dobre rano, uz tu par rokov mame kapitalizmus a volny trh!

Tych kruhakov sa iste dockame. Nakoniec, je tu uz ista tradicia v robeni ciest v zime.
Danny
SAD BBDS má v mestskej hromadnej doprave konkurenciu - Horúcu strelu
Banská Bystrica 20. júla (TASR) - Alternatívnu dopravu v Banskej Bystrici
ponúka tamojšia Mestská dopravná spoločnosť (MDS), s. r. o., v deväťmiestnom
mikrobuse. Jedna cesta v Peugeote Boxer s označením Horúca strela bez ohľadu na
kilometre stojí 12 Sk, teda o 1 až 3 Sk menej ako v autobusoch a trolejbusoch
mestskej hromadnej dopravy (MHD) prevádzkovanej Slovenskou autobusovou dopravou
(SAD) Banskobystrickou dopravnou spoločnosťou (BBDS), a.s. Deti, batožinu a
zvieratá preváža zadarmo.
"Reagoval som na dopyt a ponuku na banskobystrickom dopravnom trhu, kde
takáto služba chýbala. Zaručuje nielen rýchlu, ale aj pohodlnú prepravu.
Inšpiroval som sa skúsenosťami z Banskej Štiavnice a z USA, kde autobusy za
dolár na požiadanie prepravovali cestujúcich," povedal TASR konateľ MDS Martin
Novotný. Počet cestujúcich sa každý deň zvyšuje. Mimoriadne sa osvedčila aj
telefonická služba, ktorú najmä rodičia "prázdninujúci" s deťmi využívajú na
odvoz na kúpalisko. Najfrekventovanejšie sú trasy na najväčšie sídliská -
Sásová a Fončorda a do centra mesta, konštatoval Novotný po necelom mesiaci
prevádzky Horúcej strely.
Sivý mikrobus s oranžovým nápisom Horúca strela zastaví ľuďom na kývnutie
rukou alebo príde na telefonické požiadanie kdekoľvek v meste pod Urpínom.
Zatiaľ jazdí v pracovných dňoch od 6. do 17. a v piatok až do 21. hodiny.
Nepravidelnú prepravu v testovacej prevádzke zabezpečujú jedným vozidlom dvaja
šoféri. Ak sa osvedčí, poznamenal Novotný, po Banskej Bystrici budú jazdiť
ďalšie dve alebo tri "strely", a to aj cez víkend a počas sviatkov.
Podľa podnikateľa takýto spôsob dopravy nie je zákonom limitovaný. Na
"strelu" údajne nepotrebuje licenciu. "Je to legálna prevádzka, čo potvrdili
nedávno už aj v Banskej Štiavnici, dodal.