Caute páni!
Podla najnovsich info z TV v sucasnosti premava v MHD 36 trolejbusov, 74 autobusov. V najnovsom Spravodajovi Mestskeho uradu (jan.-febr.2003) je pre rok 2003 navrhnuta dotacia pre MHD vo vyske 29,1 mil. SK, takze to asi nebudu dotacie zo statneho rozpoctu.
Isiel som Expresom, teraz po zdrazeni (hoci boli skolske prazdniny) niektori cestujuci zo Sasovej si radsej pockali na lacnejsi autobus: 25-ku. Takze mozno sa uz nebudeme sardinkovat v spicke ( 7:34 zo Sasovej –ale pochybujem). Este jedna poznamka: zaujimave bude sledovat ako budu cestovat ludia na linkach 91 a 25 v rannej spicke, kedze rano chodi az 9 Expresov zhruba po 9 minutach.
Podla najnovsich info z TV v sucasnosti premava v MHD 36 trolejbusov, 74 autobusov. V najnovsom Spravodajovi Mestskeho uradu (jan.-febr.2003) je pre rok 2003 navrhnuta dotacia pre MHD vo vyske 29,1 mil. SK, takze to asi nebudu dotacie zo statneho rozpoctu.
Isiel som Expresom, teraz po zdrazeni (hoci boli skolske prazdniny) niektori cestujuci zo Sasovej si radsej pockali na lacnejsi autobus: 25-ku. Takze mozno sa uz nebudeme sardinkovat v spicke ( 7:34 zo Sasovej –ale pochybujem). Este jedna poznamka: zaujimave bude sledovat ako budu cestovat ludia na linkach 91 a 25 v rannej spicke, kedze rano chodi az 9 Expresov zhruba po 9 minutach.

Kami
Danny: FNM stale nepodpisal zmluvu s CSAD Ostrava
O 2. pasme som pocul ze o nom spiritizuje prave mesto (uz som to tu pisal).
008AG uz dlhsie nema pana a podla toho vyzera. Nekuri, neda sa zatvorit kabina a pod. Prve GO trpia na hrdzavenie plechov - tak ako na 1220, 008 aj 006AG, ci 917AF a trolejbusoch. Vyradovat sa budu len Ikarusy bez GO (skoro vsetky), na viac urcite nebudu peniaze, su ine priority.
Zvysovanie ani mna nepotesilo, ale ceny zakladnych listkov sa nemenili uz dlho. V roku 2000 sa vlastne zvysilo na 10 Sk, ale pri CK to ostalo na 8 Sk. Len pre pravidelnych cestujucich bolo zvysenie citelne, z 320 Sk (ak sa dobre pamatam) na cca 500 Sk podla mnozstva cíest. Takze to terajsie ma ani neprekvapilo. Som zvedavy co to spravi s expres. linkami. Aspon sa ludia naucia rozlisovat tieto linky a nebudu zvonit na kazdej zastavke.
Linka 100 bola pre MHD cista strata. Denna trzba 100 Sk, to je nic. Aj to je len z jazd na inych linkach. Mozno teraz budu moct vaznejsie uvazovat nad nahradou ciciaka.
Dotacia Presova sa lisi len malo, porovnanie je u mna na .../mhd.htm