Dnes 10.2.2005 okolo 11,55 som cestoval trolejbusom c 1 z Rooseveltovej na zeleznicnu stanicu. Pretoze mam sportovu vetrovku s teplomerom, mozem Vam prezradit, ze tam bolo 4,5 stupna C (samozrejme az na konecnu). Celkom fajn, Eskimaci zijuci v BB budu mat radost - aspon sa v MHD teray nepotia...
)
Petik
13 Sk sa mi zda z pohladu pravidelneho cestujuceho dost vysoka cena.
Ked pridem do prace za 30minut a autobusom za 15min (aj s cakanim), tak usetrim 13Sk/15minut, co zodpoveda hrubej mzde priblizne 10,700 Sk/mesiac. Inymi slovami, ist za uvedenych podmienok peso je pre mnoho bystricanov slusna brigada, nehovoriac o pozitivnych zdravotnych vplyvoch (blizsie info moze dodat Papyr?)
Pri uvedenej cene sa mi oplati cestovat jedine v pripade ze nemam cas, idem tym raz za cas, zarabam viac ako 11tis, som lenivy alebo mam mesacny/rocny kupon (povedzme za 2*20*13=520Sk), pretoze vtedy ma ten "nastup" tak neboli a mozem to vyuzit aj na nepravidelne cesty.
Uznavam ze v modeli nie je zahrnuta cena topanok ale to je snad vykompenzovane znizenymi zdravotnymi nakladmi?.
Keby sme odhadli kolko percent ludi chodi MHD kvoli lenivosti, mozme spocitat ake zvysenie cestovneho pri obnoveni normalneho nastupu by nesposobilo ziadnu zmenu v pocte cestujucich.?