Systém, ktorý popisuješ (uplyn. urč. času) je podľa mňa podstatne spoľahlivejší (v dnešných podmienkach) ako GPS hlásič. Jeho nevýhodou v BB je to špecifikum, že aj na najfrekventovanejších zastávkach sa stáva, že nikto nenastupuje a nevystupuje. Zastávky sa teda nedajú rozdeliť na stále a "na znamenie". Tým pádom môže nastať chyba v hlásení napr. z dôvodu, že vodič neotvorí dvere (a tým neposunie zastávku) a neprestaví ju ani na palubáku. A pokiaľ si to nevšimne, tak bude chodiť "o zastávku pozadu". Túto nevýhodu v BA riešime tak, že v palubákoch sú nahrané aj údaje o vzdialenostiach medzi zastávkami a keď je zastávka na znamenie, tak sa na palubáku automaticky prehodí aj bez otvárania dverí.
Tento GPS systém nefunguje na 100%. Neviem, či to je nepresným zadaním polohy zastávky, alebo nepresnosťou vyhodnotenia polohy GPS zariadením. Každopádne, stáva sa, že napr. voz stojí na zastávke a už hlási nasledujúcu zastávku (to by malo až po odchode zo zastávky). Na linke 1 dokonca raz ohlásilo zastávku "Úsvit" ešte pred vjazdom do zastávky "Štadlerovo nábr.". Takže je ešte čo vylepšovať... Ak ťa zaujíma, že kedy hlási aktuálnu a kedy nasledujúcu, tak hlási to "ako sa podarí". Stáva sa (keď je kratšia vzdialenosť medzi zastávkami), že ohlási "gong - nasledujúca zastávka XY, gong zastávka XY" tesne za sebou
Tento GPS systém nefunguje na 100%. Neviem, či to je nepresným zadaním polohy zastávky, alebo nepresnosťou vyhodnotenia polohy GPS zariadením. Každopádne, stáva sa, že napr. voz stojí na zastávke a už hlási nasledujúcu zastávku (to by malo až po odchode zo zastávky). Na linke 1 dokonca raz ohlásilo zastávku "Úsvit" ešte pred vjazdom do zastávky "Štadlerovo nábr.". Takže je ešte čo vylepšovať... Ak ťa zaujíma, že kedy hlási aktuálnu a kedy nasledujúcu, tak hlási to "ako sa podarí". Stáva sa (keď je kratšia vzdialenosť medzi zastávkami), že ohlási "gong - nasledujúca zastávka XY, gong zastávka XY" tesne za sebou
kami
ad 1: je to nejaka moderatorka z Radia Lumen (radio ma reklamy na vozoch, v MHD na 4097)
ad 2: nasledujucu zastavku hlasi chvilu po opusteni zastavky - gong "nasledujuca zastavka ...". Skratky speluje. Na jesen som siel trolikom a ten hlasil nasleducu zastavku hned za aktualnou, casto pri otvarani dveri a vnutorny trasparent s bol synchronizovany s hlasenim. Naopak v lete hlasil tak ako teraz, len obcas sa netrafil do presneho miesta.
Ad 3: vnutorny displej ukazuje zastavku v hornom riadku, dole je aktualny cas
ad 4: podla vsetkeho ma urcenu polohu zastavky podla toho zmeni zastavku v pokladni a tiez hlasi. Presne neviem, to by som musel cakat pri pokladni a vsetko sledovat.
ad 5: netusim
TeBeCe: moja pamat siaha len do roku 1990 a vtedy neboli
Papyr: DP naozaj treba, ale nie typu DPB. Tiez sa stava, ze dojdu peniaze na opravy a potom vyraduju GO vozy uz po 5 rokoch a Ikarusy s trolejbusmi vyzeraju ako vyzeraju.