Systém, ktorý popisuješ (uplyn. urč. času) je podľa mňa podstatne spoľahlivejší (v dnešných podmienkach) ako GPS hlásič. Jeho nevýhodou v BB je to špecifikum, že aj na najfrekventovanejších zastávkach sa stáva, že nikto nenastupuje a nevystupuje. Zastávky sa teda nedajú rozdeliť na stále a "na znamenie". Tým pádom môže nastať chyba v hlásení napr. z dôvodu, že vodič neotvorí dvere (a tým neposunie zastávku) a neprestaví ju ani na palubáku. A pokiaľ si to nevšimne, tak bude chodiť "o zastávku pozadu". Túto nevýhodu v BA riešime tak, že v palubákoch sú nahrané aj údaje o vzdialenostiach medzi zastávkami a keď je zastávka na znamenie, tak sa na palubáku automaticky prehodí aj bez otvárania dverí.
Tento GPS systém nefunguje na 100%. Neviem, či to je nepresným zadaním polohy zastávky, alebo nepresnosťou vyhodnotenia polohy GPS zariadením. Každopádne, stáva sa, že napr. voz stojí na zastávke a už hlási nasledujúcu zastávku (to by malo až po odchode zo zastávky). Na linke 1 dokonca raz ohlásilo zastávku "Úsvit" ešte pred vjazdom do zastávky "Štadlerovo nábr.". Takže je ešte čo vylepšovať... Ak ťa zaujíma, že kedy hlási aktuálnu a kedy nasledujúcu, tak hlási to "ako sa podarí". Stáva sa (keď je kratšia vzdialenosť medzi zastávkami), že ohlási "gong - nasledujúca zastávka XY, gong zastávka XY" tesne za sebou
Tento GPS systém nefunguje na 100%. Neviem, či to je nepresným zadaním polohy zastávky, alebo nepresnosťou vyhodnotenia polohy GPS zariadením. Každopádne, stáva sa, že napr. voz stojí na zastávke a už hlási nasledujúcu zastávku (to by malo až po odchode zo zastávky). Na linke 1 dokonca raz ohlásilo zastávku "Úsvit" ešte pred vjazdom do zastávky "Štadlerovo nábr.". Takže je ešte čo vylepšovať... Ak ťa zaujíma, že kedy hlási aktuálnu a kedy nasledujúcu, tak hlási to "ako sa podarí". Stáva sa (keď je kratšia vzdialenosť medzi zastávkami), že ohlási "gong - nasledujúca zastávka XY, gong zastávka XY" tesne za sebou

Vladimir
Rozmyslam, ze B961 asi na Slovensku jazdia len v BB a v PO... Mylim sa? Opravte, resp. ma niekto doplnte, ak viete viac.
Ale naozaj uprimne by som sa rad pozrel k vam do BB, ze ako vyzeraju tie "lepsie" EMtesty...
Kedze v dobe (pred 1 mesiacom), ked som navstivil BB bolo schopne hlasit zastavky len jedno vozidlo MHD a nepodarilo sa mi nim odviest sa, rad by som kohokolvek z vas poziadal o nasledovne. Popiste mi, ako sa hlasenie prejavuje?
1. Kto hlasi zastavky - muz alebo zena? (i ked som uz vyrozumel z predoslych prispevkov, ze to bude zena). Co je dotycny (a) zac?
2. Kedy sa hlasi nasledujuca a kedy aktualna zastavka? Ako tie vety zneju? (nasleduje zastavka, nasledujuca zastavka, dalsia zastavka...)
3. Co presne zobrazuje vnutorny displej a ake su vztahy medzi tym co zobrazuje a tym co sa akusticky hlasi.
4. Ako presne funguje system? Na zaklade coho hlasi zastavky? (viem, ze GPS - ale popiste blizsie "rozmyslanie" systemu).
5. Doplnkove informacie - ako system ohlasuje konecnu zastavku, ako su nahovorene mimoriadne hlasenia (porucha vozidla, obchadzka, vyzvy pre cestujucich, kontrola CL a pod.)
Vopred dakujem
---------
Prajem vam vsetkym uspesny start v novom roku 2003.