Systém, ktorý popisuješ (uplyn. urč. času) je podľa mňa podstatne spoľahlivejší (v dnešných podmienkach) ako GPS hlásič. Jeho nevýhodou v BB je to špecifikum, že aj na najfrekventovanejších zastávkach sa stáva, že nikto nenastupuje a nevystupuje. Zastávky sa teda nedajú rozdeliť na stále a "na znamenie". Tým pádom môže nastať chyba v hlásení napr. z dôvodu, že vodič neotvorí dvere (a tým neposunie zastávku) a neprestaví ju ani na palubáku. A pokiaľ si to nevšimne, tak bude chodiť "o zastávku pozadu". Túto nevýhodu v BA riešime tak, že v palubákoch sú nahrané aj údaje o vzdialenostiach medzi zastávkami a keď je zastávka na znamenie, tak sa na palubáku automaticky prehodí aj bez otvárania dverí.
Tento GPS systém nefunguje na 100%. Neviem, či to je nepresným zadaním polohy zastávky, alebo nepresnosťou vyhodnotenia polohy GPS zariadením. Každopádne, stáva sa, že napr. voz stojí na zastávke a už hlási nasledujúcu zastávku (to by malo až po odchode zo zastávky). Na linke 1 dokonca raz ohlásilo zastávku "Úsvit" ešte pred vjazdom do zastávky "Štadlerovo nábr.". Takže je ešte čo vylepšovať... Ak ťa zaujíma, že kedy hlási aktuálnu a kedy nasledujúcu, tak hlási to "ako sa podarí". Stáva sa (keď je kratšia vzdialenosť medzi zastávkami), že ohlási "gong - nasledujúca zastávka XY, gong zastávka XY" tesne za sebou
Tento GPS systém nefunguje na 100%. Neviem, či to je nepresným zadaním polohy zastávky, alebo nepresnosťou vyhodnotenia polohy GPS zariadením. Každopádne, stáva sa, že napr. voz stojí na zastávke a už hlási nasledujúcu zastávku (to by malo až po odchode zo zastávky). Na linke 1 dokonca raz ohlásilo zastávku "Úsvit" ešte pred vjazdom do zastávky "Štadlerovo nábr.". Takže je ešte čo vylepšovať... Ak ťa zaujíma, že kedy hlási aktuálnu a kedy nasledujúcu, tak hlási to "ako sa podarí". Stáva sa (keď je kratšia vzdialenosť medzi zastávkami), že ohlási "gong - nasledujúca zastávka XY, gong zastávka XY" tesne za sebou

Majkl
- hlásenie zastávok (ako písal aj Danny) išlo správne, ale na vnútronom transparente sa zastávky vypisovali v opačnom poradí (z druhej konečnej) J - to znamená na zastávke Úsvit displej ukazoval Rudohorská, Pol. (linka 24)
- dosť blbé je, že vždy keď voz dojde do zastávky tak sa transparent vyresetuje (vypne a zapne) asi na ½ sekundy...
- nevýhodou je aj, že stále sú to len LED transparenty bez DOT terčíkov
- GPS stále nefunguje na 100% a občas hlási zastávky dopredu
- transparenty stále nezobrazujú mäkčene a dĺžne pri niektorých zastávkach (Okruzna)
- na bočnom transparente v 2. riadku sa stále rolujú všetky zastávky, trvá to zbytočne dlho, stačilo by, keby tam boli vybrané dôležité zastávky (ako na BUSE)
- zadný transparent je stále príliš malý a tým zle čitateľný
- ale aby som len nekritizoval: konečne majú vyššiu grafickú úroveň a sú lepšie čitateľné