Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Hoci uz rok nevyuzivam MHD, stale viac mi pripada, ze tu nie je pre obcana. Taky *****izmus jej predstavitelov nema obdobu. Akoby ma malo zaujimat, ze su stratovi alebo ziskovi. Je to len ich problem a ked maju nasrate v h;avach tak budu stratovi aj s miliardovou dotaciou. Myslim ze nie je ziadny rozdiel medzi idiotmi z MHD, posrancami z mesta a gumakmi marcokovcami z VUCky. Len nas tu sprosto okradaju.
Keby mal aspon niekto z nich realne ekonomicke myslenie, tak zisti, ze o par rokov nebude tymi sprostymi autobusmi chodit nikto, hlavne ked musi ako idiot stale prestupovat. A este v takej dedine akou Bystrica je (neurazam, byvam tu dlho ale oproti mestam, v ktorych som bol je krpata a tam som mi nikdy cestovanie netrvalo tak dlho ako v BB).
Ja uz neviem, treba to riesit vyjadrenim nesuhlasu, jednoducho vyuzit obciansku silu a nespoliehat sa na nic ine. Keby sa do toho zamontovalo aspon 5 percent obyvatelov, tak to bude ine. Schvalujem peticiu a len tak dalej.
Je nenormálne, aby na celom Slovensku dokázali mestá zaplatie dopravné spolocnosti a v Banskej Bystrici nie.
No, hlavne ze tu budeme mat velke kulturne stredisko a
milion obchodov, do ktorych asi budeme chodit peso.
A vlastne, kto tam bude chodit, ked vsetko stoji tak vela
a ludia nemaju peniaze? Preco v BB sa najprv koná a az potom
rozmysla?
Dufam len, ze ak sa zvysia ceny listkov tak, ako sa to predpokladalo, a nebudu platit zlavy pre deti, dochodcov a drzitelov ZTP, ludia sa vzburia a skonci to prinajmensom
predcasnymi komunalnymi volbami. Pretoze ten mantak,
ktory je pri moci teraz, tam uz davno nema co robit.
Viac ako on tomuto mestu pomohol uz len p. Presperin.
Ludia, nenechajte si sliapat po hlavach a vzburte sa!!!
Arnie: NAJMÄ preto, že jedna časť mesta je trolejbusová a druhá autobusová
Kami: teraz už sa okrem centra NEDÁ NIKAM dostať bez prestupu...
Reply on: Arnie #5944:
na diskusiu treba medzi sebou komunikovat a mat chut sa dohodnut. takto hadzu vinu za vzniknutu situaciu na druheho a ludia rozhodnu 1. odvolanie primatora a spol . 2. ignoracia mhd
DzurO, ale choré vzťahy medzi BBDS a mestom, sa majú riešiť odbornou diskusiou a nie zrušením dôležitej linky č. 24. Prečo by na to stále mali doplácať ľudia, ktorý do problémov nedostali ani jednu ani drujú stranu?
Reply on: Ren #5924:
problem nie je v prestupovani, ale hlavne v platbe za prestup. Myslim, ze stale sa v BB da dostat vsade s jednym prestupom. Denne vyuzivam MHD v BA, tou MHD by som sa velmi neohanal. Tam su prestupy nevyhnutne, niekedy fakt aj 3-krat.
Tiež by som sa rád dozvedel, prečo v BB nie je linka, ktorá by okruhom pokrývala celé mesto? Mohlo by to ísť takto:
Fončorda, TESCO, Štadlerovo, Námestie Slobody, Partizánska cesta, Sásová, Fončorda. Prečo sú linky rozsekané a rozkúskované a žiadna nie je takáto kostrová? Páni z BBDS, máte v hlavách mozog? Možno áno ale iba jeden rozdelený medzi všetkých. ?
Reply on: adrive #5923:
MHD sice vlastnych revizorov nema, to vsak neznamena ze ziadny v BBDS nie su. Naposledy boli v BB v piatok pred Vianocami.
Reply on: inca #5920:
Co stale riesite s platmi vedenia podniku??? Mate aspon pribliznu predstavu, ake su vseobecne platy na riadiacich poziciach? To nemozete porovnavat s platom upratovacky!

Re #5922 F*j-O=: neviem ako to funguje s revizormi na medzimestkych linkach, ale zazil som ceskych revizorov v bystrickom autobuse vo Veseli na Morave (cca pred 4 rokmi). Mozno maju dopravne podniky nejaku dohodu aby mohli vykonavat kontrolu aj pre ine podniky.
Reply on: Arnie #5938:
keby ze nezrusia 24 tak by to mestu preslo len tak. Teraz sa aspon diskutuje
Zaujímalo by ma, dokedy nás chce BBDS klamať, že nemá peniaze na linku č. 24. Nie je to absurdné, keď zrušili linku č. 24 a zdvojnásobili linku č. 25? Veď je to to isté ako keby ponechali aj 24-ku aj 25-ku v pôvodnom stave. Akurát že takto nás môžu celkom legálne OKRÁDAŤ na prestupoch. ?
Vcera a dnes som napísala list primátorovi BB a riaditeľovi BBDS ohľadom zrušenia linky č. 24 a vôbec ohľadom celého chaosu ktorý sa nazýva MHD. Kto má záujem vidieť list, nech mi na saba napíše kontakt, odošlem mu ho. Akonáhle mi prídu odpovede, tiež ich na požiadanie poskytnem.
Každopádne Bystričania, podpíšte petíciu proti zrušeniu linky č. 24. Je napríklad aj na zastávke Rudohorská 1. Bojujme za svoje práva a bojujme proti okrádaniu a klamstvu. ?
Reply on: PIT #5935:
Chcel som tým povedať, že napr. takáto právna forma nevyžaduje predstatvenstvo a dozornú radu, takže sa výrazne ušetrí.
Reply on: janbystrican #5931:
Pozn. Napr. DPM Žiliny je s. r. o. s jediným spoločníkom - Mestom Žilina a dvoma konateľmi, ktorých menuje mesto. V prípade potreby nespokojní voliči zatlačia na MsÚ a tí v obave o svoje miesta zabezpečia nápravu alebo odvolajú riaditeľa. I keď v Žiline o to asi zďaleka potrebné nie je. Kto skôr by mal mať záujem na zabezpečovaní kvalitnej MHD so všetkými špecifickými aspektami (sociálnymi, regulačnými v oblasti celého mestského dopravného systému, ekológie a pod.), ako samotné mesto?
LUDIA KTORI ROBILI CESTOVNY PORIADOK NAS NUTIA PRESTUPOVAT ASPON JEDEN KRAT.MYSLIM,ZE KOLI TYMTO PRESTUPOM LUDI ESTE VIAC OZOBRACUJU A ONI SI SUCHAJU DLANE!!!
janbystrican: Nie. Jednoznačne NAJLEPŠÍ prevádzkovateľ MHD je mestský dopravný podnik, na ktorý sú účinné kontrolné páky cez MsZ a voličov.
mimi: Gumokol je všeobecne dopravný prostriedok pohybujúci sa na gumených kolesách ? V tomto prípade som mal presnejšie na mysli IGK, teda osobné autá ? Pozri si výkladový slovník na www.dyxoft.cz
Reply on: Majkl #5909:

Ohladne toho mestského dopravného podniku myslím, že sa mýliš ty. Principiálne platí čo nie je moje tak z toho krv netečie všade na svete Slovensko a Bystricu nevynímajúc.O tom sme sa mohli presvedčiť počas dlhých rokov socializmu.Možno v ďalekej budúcnosti, až sa socialistické myslenie v našich hlavách trochu zmení by to ako výnimka mohlo na krátky nevyhnutný čas fungovať.Spomeň si napríklad na privatizáciu stratových štátnych železníc vo Veľkej Británii a v mnohých iných krajinách sveta. Niet takej kontroly, ktorá by zaistila takú efektívnosť podniku ako keď si sám majiteľ(majitelia) strážia svoje peniaze.Už vidím tú korupciu a hrabanie do vlasného vrecka medzi poslancami a mestskými činovníkmi nasáčkovaných v dozorných radách hzpotetického mestského dopravného podniku.Alebo myslíš, že vedenie takéhoto podniku bude mať nad hlavou svätožiaru a bude robiť všetko pre prospech ľudí, nie pre svoj.
Aká bola či je efektivita mestských podnikov ako boli Mestské práčovne a čistiarne, či Záres, PKO, Investorský útvar mesta, ÚHA pri takejto kontrole ?
linka c.25 BB-542AI

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.