Reply on: BB-Schuhu #55762:
Sám sa neviem rozhodnúť, či trvalé "nefungovanie" pokladní na niektorých spojoch linky ktorou cestujem je spôsobené ich naozajstnou nefunkčnosťou, alebo ignoráciou (bojkotom?) niektorých šoférov. Mesiac po zavedení systému som u niektorých šoférov nepípol kartu ani raz (cestujem 2x denne), u iných to funguje a aj cestujúci si už zvykli čo majú šoférovi povedať a kedy a kam priložiť kartu. Vtedy odbavenie väčšinou aj prejde dosť rýchlo, väčšina cestujúcich si nepýta tlačiť lístky (hurá!). Pokiaľ viem (opravte ma ak sa mýlim), tak vodiči majú pridelený konkrétny autobus, takže naozaj nechcem krivdiť a je možné, že v tom konkétnom buse, ktorí patrí tomu konkrétnemu vodičovi je pokladňa nefunkčná. Ak by to tak bolo, tak sa za celý mesiac nenájde technik, ktorý to opraví alebo vymení pokladňu? To mi príde trochu divné, preto som si nie celkom istý, či je problém naozaj iba v technike, keď u iných to celý mesiac dokáže fungovať. Ale bizár je to slušný, najmä ma dojíma, keď tí čo majú hotovosť zaplatia (nie som si istí či vždy aj dostanú lístok), ostatní iba zamávajú kartou.
slovak2018
Rozumiem tvojmu argumentu a je to pravda. Na druhej strane obyvateľstvo netreba podceňovať, zvykli by si na zmenu rýchlo. Viem to z vlastnej skúsenosti. Každý by iste rád privítal keby je vo veciach systém a prehľad, namiesto síce zaužívaného ale nie úplne zrozumiteľného systému. Koniec koncov, uvidíme čo prinesie začlenenie MHD do IDS. Doprava mojou odbornou oblasťou nie je, toto sú čisto moje subjektívne postrehy/postrehy mojich známych. Zakončil by som to asi takto: To číslovanie dokonale vystihuje chaos, aký vládne v celej verejnej doprave v meste.