Reply on: pumaa11 #54454:
Jasné že by to šlo, zober si že ten kruhac je jeden prúser, troliky jazdia beztak cez plnú čiaru, lebo je to hovadsky nakreslené. Nech sa pozrie do NR pod Zobor, ako to má byť. A v tejto pseudodokonalosti by zastávka kľudne mohla byť v odbočovacom pruhu zo Svermovej na Radvaň. Chcelo by to len upraviť čisto bus pruh odtiaľ napajajuci sa do centra na bajpas z Radvane. Teda by boli zo Svermovky 3 pruhy do centra, ten úplne pravý by bol dnešné odbočenie i vpravo a rovno len busy a trolejbusy. Úplne elegantné s minimom nákladov (posunúť ostrovček).
PIT
Skôr ako bude postavená cesta do Skubína (v pláne je nakreslená hádam už v územnom pláne z 1976) si nemyslím, že by sa v tej lokalite niečo menilo.
Nie. Podľa územného plánu je najbližšia nová zastávka v lokalite Stráň pri súčasnej križovatke poľných ciest ohraničujúcich záhradkársku osadu.
Zelená a Tichá ulica sú v drvivej väčšine všetky domy v pešej vzdialenosti do 500 m od zastávky Internátna, otočka a kade by asi tak vozidlá premávali, zastavovali, otáčali/mali konečnú zastávku...
Reakcia na #54451 od pumaa11:
Zastávka Wolkerova bola v smere Úsvit situovaná len v jazdnom pruhu v mieste protiľahlom k existujúcej zastávke a bola obsluhovaná v režime "na znamenie" len minibusmi doplnkovými "dôchodcovskými" linkami 101, 102, 105 k zabezpečeniu obslužnosti priľahlého domova dôchodcov. Po zrušení ich prevádzky zanikla aj zastávka v tomto smere.
Systematická obslužnosť, ktorú zabezpečovali predovšetkým linky 101 a 102 samozrejme chýba a dotknuté lokality nikdy nemali tak dobré spojenie, ako v čase ich premávania alebo o spojenie prišli úplne.
Zastávka Švermova, ESC v smere do centra by samozrejme bola veľmi vhodná, čo potvrdila aj veľká úspešnosť súčasnej zastávky v opačnom smere, o ktorej niektorí "experti" tvrdili, že je zbytočná, kým dopredu jasný fakt o jednej z najvyťaženejších zastávok realita samozrejme potvrdila. Problémom však je, že na frekventovanej komunikácii nie je dostatočný priestor na to, aby bolo možné na nej túto zastávku umiestniť, keďže sa tam nachádzajú tri križovatky a priechod pre chodcov. Realizovať by ju bolo možné v prípade zrušenia križovatky s odbočkou k okresnému úradu s jeho napojením z opačnej strany z Jilemnického ulice, ale či to v meste, kde verejná hromadná doprava je úplne na konci záujmu, je reálne...