Toto síce priamo nesúvisí s dopravou v BB, ale je to častý obraz aktivistov a ich "argumentov", takže len pre ilustráciu. Na každom kroku počuť, že prípoje na rýchliky od BA v Kysaku smerom z/do Prešova nebudú a ľudia budú musieť v Kysaku čakať od 33 do 188 minút. Táto veta sa spomína v každom článku a aká je realita? Pozrime sa na čakacie doby pobytu v stanici v Kysaku podľa konečného návrhu GVD 2012/2013:
Smer Kysak-PO:
R Zemplín (33 min.), R Poprad (5 min.), R Lomnica (8 min.), EN Slovakia (17 min.), R Šírava (5 min.), R Excelsior (5 min., ale len v "x"), IC Tatran (20 min.), R Váh (5 min.v "x"), R Čingov (5 min.), IC Gerlach (20 min.), R Dargov (8 min.), Ex Košičan (26 min.), R Liptov (5 min.), IC Rysy (17 min.), R Spišan (68 min.), IC Chopok (20 min.), R Považan (5 min. okrem soboty), IC Kriváň (20 min.), R Ružín (bez prípoja, len v (5)).
Opačný smer PO-Kysak (prípoje smerom na ZA):
R Zemplín (4 min.), R Váh (6 min.), IC Tatran (7 min.), R Čingov (6 minút), R Ďumbier (39 minút, len v piatok), R Dargov (6 min.), IC Gerlach (15 min.), R Liptov (6 min.), Ex Košičan (29 min.), R Spišan (6 min.), IC Rysy (7 min.), R Považan (6 min.), IC Chopok (7 min.), R Ružín (6 min.), IC Kriváň (7 min.), R Excelsior (4 min.), EN Slovakia (16 min.), R Šírava (6 min.).
Vidieť, že vo väčšine prípadov nie sú čakacie doby extrémne veľké, v žiadnom prípade to nie je v rozmedzí 33-188 mínút ako sa všade uvádza. Bol by som rád, keby mi toto niekto vysvetlil. Pretože čítam o tom všade, ale môj pohľad do GVD mi hovorí niečo celkom iné. Sledujem ako sa ľudia sťažujú na nový GVD a každý by najradšej p. Kubáčka poslal niekam. Pravda je tá, že konečne niekto pochopil, že nejde ďalej donekonečna prepisovať ten istý GVD a urobil radikálnu zmenu. Isteže aj nový GVD má nedostatky (čo bolo predmetom rokovaní), ale ako vidieť v mnohých prípadoch sa sťažnosti nezakladajú na pravde ani zdravom rozume.
Smer Kysak-PO:
R Zemplín (33 min.), R Poprad (5 min.), R Lomnica (8 min.), EN Slovakia (17 min.), R Šírava (5 min.), R Excelsior (5 min., ale len v "x"), IC Tatran (20 min.), R Váh (5 min.v "x"), R Čingov (5 min.), IC Gerlach (20 min.), R Dargov (8 min.), Ex Košičan (26 min.), R Liptov (5 min.), IC Rysy (17 min.), R Spišan (68 min.), IC Chopok (20 min.), R Považan (5 min. okrem soboty), IC Kriváň (20 min.), R Ružín (bez prípoja, len v (5)).
Opačný smer PO-Kysak (prípoje smerom na ZA):
R Zemplín (4 min.), R Váh (6 min.), IC Tatran (7 min.), R Čingov (6 minút), R Ďumbier (39 minút, len v piatok), R Dargov (6 min.), IC Gerlach (15 min.), R Liptov (6 min.), Ex Košičan (29 min.), R Spišan (6 min.), IC Rysy (7 min.), R Považan (6 min.), IC Chopok (7 min.), R Ružín (6 min.), IC Kriváň (7 min.), R Excelsior (4 min.), EN Slovakia (16 min.), R Šírava (6 min.).
Vidieť, že vo väčšine prípadov nie sú čakacie doby extrémne veľké, v žiadnom prípade to nie je v rozmedzí 33-188 mínút ako sa všade uvádza. Bol by som rád, keby mi toto niekto vysvetlil. Pretože čítam o tom všade, ale môj pohľad do GVD mi hovorí niečo celkom iné. Sledujem ako sa ľudia sťažujú na nový GVD a každý by najradšej p. Kubáčka poslal niekam. Pravda je tá, že konečne niekto pochopil, že nejde ďalej donekonečna prepisovať ten istý GVD a urobil radikálnu zmenu. Isteže aj nový GVD má nedostatky (čo bolo predmetom rokovaní), ale ako vidieť v mnohých prípadoch sa sťažnosti nezakladajú na pravde ani zdravom rozume.
fragma
Cestovný poriadok na web stránke sadzv.sk L97 od 1.10.12 ide vo verzii Pdf (isybus 12.09.) ? ale nejdú pdf po 1.9.12: MHD BB L21,22,23,41,42,90,(09/97), 100 ani v htm, po 1.9. jedine troleje 2,4,7,8 A naopak (na výšku) sú nahraté pdf z roku 2011: 1,5,6,24,25,27,28,32,34,35,36
Zase je CP L97 udávany zo slovom "Banská Bystrica-", v nadpise CP pdf a html je iba "Železničná stanica", "Orange" nikde a v nadpisoch vedľa CP zase naopak ?
Do "Registra zastávok" by sa mali vrátiť zast. Orange a Daňovy úrad pre L97, u L33 zmazať "Partizánska cesta" a k Nám. Ľ.Štúra pridať "Kaufland", k L23 pridať: Starohorská otoč., ZSŠ, rázc. a Tatranská; L42 zmazať park. Mičinská (je to už aj v CP), zast. NAY ELEKTRODOM by som neudával linkami (2), 4, 5, keďže sa neobsluhuje...